Unia bezradna w ataku. Cracovia wygrywa w Oświęcimiu [WIDEO]

Derby Małopolski padły łupem Comarch Cracovii, która zwyciężyła z Re-Plast Unią Oświęcim 3:2. Tradycji stało się za dość. W meczach Re-Plast Unii, ta drużyna która jako pierwsza zdobędzie gola, ta drużyna wygrywa.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia zespołu gości. Nie minęła nawet minuty, a Damian Kapica zdobył bramkę na 1:0. Napastnik Comarch Cracovii znalazł się sam przed bramką, położył Clarke’a Saundersa i posłał krążek ponad bramkarzem. Wtedy gospodarze ruszyli do ataku, podczas gry goście zmuszeni byli do gry z kontry. Jednak krakowianie w 9. minucie “zginęli” od własnej broni. Łukasz Krzemień podczas kontrataku przymierzył w długi róg i pokonał Dienisa Pieriewozczikowa.

Na odpowiedź “Pasów” nie trzeba było długo czekać. Zaledwie trzy minuty później, Łukasz Kamiński wykorzystał niefrasobliwość oświęcimskiej defensywy i w podobny sposób jak Damian Kapica pokonał golkipera oświęcimskiej Unii.

Druga odsłona mogła się rozpocząć świetnie dla gospodarzy. W 23. minucie, Andrej Themár wyjechał zza bramki, objechał ją i oddał strzał, ale krążek odbił się od słupka. Ta sytuacja się zemściła na podopiecznych Toma Coolena. W 32. minucie Erik Němec zachował zimną krew w zamieszaniu podbramkowym i umieścił gumę w niemal pustej bramce. Chwilę później jednak, Zackary Phillips z najbliższej odległości pokonał Dienisa Pieriewozczikowa.

Trzecia odsłona toczyła się głównie pod bramką gości. Jednak oświęcimianie nie potrafili wykorzystać żadnej z kilkunastu okazji. Pod koniec meczu Tom Coolen zdecydował się ściągnąć bramkarza i wziąć czas. Jednak bliżej zdobycia gola był Damian Kapica, który został zablokowany w ostatniej fazie swojej akcji.

Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
0:1 – Damian Kapica – Maksim Ignatowicz (00:47),
1:1 – Łukasz Krzemień – Andrej Themár, Jesse Dudas (08:37),
1:2 – Łukasz Kamiński – Štěpán Csamangó (11:53),
1:3 – Erik Němec (31:51),
2:3 – Zackary Phillips – Łukasz Krzemień (32:31).

Strzały: 32 – 36.
Minuty karne: 2 – 6.

Unia: Saunders – Bezuška, Wishart; Skinnars, Carlsson, Da Costa – MacDonald, Dudas; Oriechin, Dziubiński, Kowalówka – P. Noworyta, M. Noworyta; Phillips, Krzemień, Themár – Kot, Wanat, Trandin, Paszek
Trener: Tom Coolen.

Cracovia: Pieriewozczikow – Gula, Šaur; Němec, Bodrow, Kapica – Dudáš, Jaracz; Csamangó, Kamiński, Brynkus – Gosztyła, Ignatowicz; Shirley, Jastenko, Woroszyło – Augustyniak, Bezwiński, Dziurdzia