zklepy.pl
Image default

Uniwersalny napastnik wzmocnił ofensywę „Pasów”

Collin Shirley został zademonstrowany jako nowy napastnik Comarch Cracovii. Dobrze zbudowany Kanadyjczyk może z powodzeniem występować zarówno w roli środkowego, jak i skrzydłowego.

25-letni zawodnik urodzony w Saskatoon zdobył solidne fundamenty hokejowego rzemiosła występując w renomowanych juniorskich rozgrywkach WHL w drużynie Kamloops Blazers, gdzie w swym ostatnim roku gry dostąpił zaszczytu pełnienia funkcji kapitana. Następnie pobierał edukację na Uniwersytecie Saskatchewan, grając równolegle w akademickiej lidze USports. Miniony sezon rozpoczynał w lokalnej lidze Sask Valley, by w kwietniu przenieść się do Allen Americans z ECHL. Zdążył tam wystąpić w 19 spotkaniach sezonu zasadniczego, w których punktował 6-krotnie (4 bramki i 2 asysty). W 7 meczach fazy play-off zdobył z kolei 3 asysty.

Po rozegraniu swojego pierwszego sezonu na szczeblu zawodowego hokeja Shirley postanowił spróbować swoich sił w Europie.

Cracovia będzie moim pierwszym klubem w Europie. Jestem z tego powodu bardzo podekscytowany i już nie mogę się doczekać debiutu.

Collin Shirley powinien dobrze wpasować się w koncepcję trenera Rudolfa Roháčka, bowiem stanowi bardzo uniwersalną opcję w ataku. Do tego dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi: przy 188 centymetrach wzrostu waży 88 kilogramów. Posługuje się lewym chwytem kija.

Jego siostry: Grace i Sophie, także uprawiają hokej na lodzie, mierząc się na razie w rozgrywkach NCAA. Druga z nich występowała nawet w juniorskiej reprezentacji Kanady. Z kolei ich kuzyn – Adam Beckmann – to spora nadzieja Minnesota Wild. Na razie musi zadowolić się jednak występami w AHL.

collin-shirley-cardKliknij, by powiększyć.

Najnowsze artykuły

KH Energa Toruń bez prezesa! Bogdan Rozwadowski odwołany

Mikołaj Pachniewski

KH Energa Toruń zmieni prezesa? Bogdan Rozwadowski bez absolutorium

Mikołaj Pachniewski

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Skomentuj