Znajdziesz nas też tutaj:

Transfery

Viinikainen za Jansonsa. Roszada w defensywie JKH

W szeregach JKH GKS-u Jastrzębie doszło do przetasowania w obronie. Zmagającego się ze zdrowotnymi problemami Gvida Jansonsa zastąpił Olli-Petteri Viinikainen. Fiński defensor ma doświadczenie w Liidze.

Gvido Jansons był jednym z pierwszych nabytków Jastrzębskiego Klubu Hokejowego zaprezentowanych przed rozpoczęciem nadchodzącego sezonu. W minionych rozgrywkach występował on na poziomie drugiej ligi szwedzkiej (Strömsbro IF) oraz pierwszej ligi czeskiej (AZ Hawierzów).

Niestety, jastrzębianie nie mogą liczyć w przyszłej kampanii na 25-letniego Łotysza. Na przeszkodzie stanęły kłopoty zdrowotne.

Okazało się, że Gvido ma kłopoty zdrowotne, które na dłużej wykluczą go z gry. W związku z tym byliśmy zmuszeni znaleźć jego następcę, a nasz wybór padł na Olli-Petteriego. Jestem przekonany, że Viinikainen wraz z Markusem Korkiakoskim stworzą mocną fińską kolonię w JKH GKS – w komunikacie na łamach oficjalnej strony JKH GKS-u Jastrzębie wyjaśnił dyrektor sportowy Leszek Laszkiewicz.

Olli-Petteri Viinikainen, bo to on zastąpi Jansonsa poprzedni sezon spędził w Mestis, występując dla KeuPa HT. Zdążył zadebiutować w fińskiej ekstralidze dla swojego macierzystego JYP. Jest on o rok młodszy od Gvida Jansonsa, choć dysponuje znacznie mniej okazałymi warunkami fizycznymi.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły