zklepy.pl
Image default

W miniony wekend doczekaliśmy się pierwszych zmagań w ramach 1. ligi PALH

Rozgrywki 1. ligi PALH już ruszyły! Na start kije skrzyżowały ze sobą Sielec Sosnowiec i Wojownicy Oświęcim, a także KS Power Silesia i HC Humbaki Kraków. Zapraszamy na relację rozgrywek, nad którymi objęliśmy patronat medialny!

Na początek przyjrzyjmy się arcyciekawej potyczce pomiędzy drużynami Sielec Sosnowiec oraz Wojownicy Oświęcim, które rozpoczęły swój mecz w niedzielę 8 października o godzinie 20:00 na najnowocześniejszym lodowisku w kraju ArcelorMittal Park w Sosnowcu.

Mecz bardzo szybko został “otwarty” bo gospodarze z Sosnowca strzelili pierwszą swoją bramkę już w 0:34 sekundzie po strzale Pawła Sikorskiego (A1: Marcin Młynarski, A2: Dawid Otak).

Oświęcimianie nie zostali dłużni i bardzo szybko wyrównali bo w 1:02 minucie meczu dla gości zapunktował Łukasz Bara (A1: Mateusz Zalewski) co już zwiastowało bardzo ciekawy i zacięty mecz.

Ostatecznie to gospodarze z Sosnowca postawili na swoim i wygrali cały mecz w stosunku 7:5 (2:1, 2:2, 3:2) i zgromadzili w swoim dorobku swoje pierwsze trzy punkty w lidze.

Cały mecz można zobaczyć dzięki zaangażowaniu Amatorka Totalna klikając w link o TUTAJ a jeśli ktoś nie ma tyle czasu, przygotowali oni również krótki skrót z tego spotkania, który można zobaczyć klikając TUTAJ.

___________________

Drugi mecz w tym dniu rozpoczął się 30 minut później na obiekcie Jantor 2 w Katowicach, gdzie skrzyżowały swoje kije drużyny KS Power Silesia oraz HC Humbaki Kraków.

Pierwsza bramka padła 2:12 minucie meczu autorstwa Damiana Nawy (A1: Jarek Staniol, A2: Oleksii Martson) otwierając wynik spotkania.

Chwilę później następne dwie bramki strzeliła drużyna Gospodarzy i na tablicy widniał już wynik 3:0.

W 8:16 bramkę dla Humbaków Kraków zdobył Krzysztof Kordus (A1: Tobias Frankhauser) w tamtym momencie meczu łapiąc kontakt z drużyną przeciwną co przełożyło się na wzmożenie ataków tej drużyny, która zaczęła grać w hokej jaki lubią i preferują.

Ostatecznie jednak gospodarze wytrzymali ten napór i obie drużyny udały się do szatni z wynikiem 1:3 po 1. tercji.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:1 (3:1, 1:0, 2:0) na korzyść Gospodarzy, którzy jak widać całkiem dobrze weszli w sezon ligowy zgarniając swoje pierwsze 3 punkty w tabeli.

Z kronikarskiego obowiązku warto nadmienić, że drużyna GTA Polonia Bytom w tej kolejce pauzowała i przyglądała się zmaganiom swoich ligowych rywali czekając na swój pierwszy mecz, który zagrają za ok. 2 tygodnie z drużyną KS Power Silesia.

___________________

W najbliższy weekend startują pierwsze mecze w ramach 2 ligi PALH, zapraszamy do śledzenia ich poczynań na naszym FB ( TUTAJ ) oraz na naszej stronie www.palh.eu

Najnowsze artykuły

Sukcesy Festiwalu Hokeja w sezonie turniejowym

admin

Wyniki w nowej Dywizji Mistrzostw Polski Amatorów

admin

Mecze końcówki sezonu ligi PALH!

admin

Skomentuj