zklepy.pl
Image default

Wczoraj debiut, dzisiaj dublet

Filip Komorski i Alan Łyszczarczyk grali dziś drugi mecz w ciągu doby. Wczoraj obaj debiutowali na najwyższym poziomie rozgrywkowym, dziś zagrali na jego zapleczu. Popularny “Komora” zakończył mecz z dwoma golami na koncie.

Jeszcze wczoraj Filip Komorski i Alan Łyszczarczyk po raz pierwszy pojawili się w barwach HC Oceláři Trzyniec. Popularny “Łyżka” zanotował nawet asystę przy golu Arona Chmielewskiego, który został wybrany najlepszym zawodnikiem swojego zespołu. 

Obaj napastnicy dziś wrócili do zespołu z Frýdka-Místka. Filip Komorski w znacznym stopniu pomógł swojej drużynie, bo zdobył dwie bramki. Zespół Polaków szybko objął prowadzenie. Po zaledwie 68 sekundach objęli oni prowadzenie za sprawą Vladimira Svačiny, który wykorzystał rzut karny, który został przyznany za faul na Alanie Łyszczarczyku. 

Dwie minuty później wynik podwyższył “Komora”, który oddał strzał spomiędzy bulików i tym samym pokonał Jana Mičana. Druga tercja była bezbramkowa, a na bramki musieliśmy czekać do 47. minuty. Wtedy bowiem Ondrej Šedivý zagrał przed bramkę do Filipa Komorskiego, który bez zastanowienia oddał strzał i zdobył drugiego gola w tym meczu. Warto dodać, że “Łyżka” zanotował drugą asystę przy tym trafieniu.

Rywale się nie poddawali, ale na “comeback” było już za późno. Erik Meluzín w 59. minucie otrzymał krążek w pobliżu bramki i pokonał bramkarza gości strzałem pomiędzy parkany. Pod koniec, trener gospodarzy zdecydował się ściągnąć bramkarza do boksu, ale to nie przyniosło zamierzonego efektu. Daniel Krenželok nie miał problemu ze zdobyciem gola i tym samym wbił drużynie z Třebíča gwóźdź do trumny.

Tym samym drużyna HC Frýdka-Místka opuściła strefę zagrożoną spadkiem i awansowała na 11. miejsce. Dzisiejszy wynik w pełni oddaje obraz gry, a zespół Polaków był po prostu lepszy. Chociaż drużyna SK Horácká Slavia Třebíč zajmuje drugą lokatę w Chance Lidze, to nie mieli dziś większych szans w starciu z dobrze dysponowanym zespołem gości.

SK Horácká Slavia Třebíč – HC Frýdek-Místek 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
0:1 – Vladimir Svačina (01:35, rzut karny),
0:2 – Filip Komorski – Dmitrij Ogurcow, Alan Łyszczarczyk (03:48),
0:3 – Filip Komorski – Ondrej Šedivý, Jakub Teper (46:16, 5/4),
1:3 – Erik Meluzín – Lukáš Doudera (58:01),
1:4 – Daniel Krenželok – David Bartos (59:37).

Najnowsze artykuły

Jakub Ślusarczyk zagra w Chance Lidze

Mikołaj Pachniewski

Ślusarczyk zostaje w Czechach

admin

13-letni polski talent zagra we Frydku-Mistku. Kontrakt podpisany!

Kacper Tomasz Langowski

Zostaw komentarz