zklepy.pl
Image default

Wielka wymiana na linii Columbus – Winnipeg!

Wielka wymiana w NHL właśnie stała się faktem! Patrik Laine i Pierre-Luc Dubois zamienili się klubami!

W wymianie jaka została potwierdzona około godziny 16.30 czasu polskiego, Patrik Laine i Jack Roslovic powędrują do Columbus Blue Jackets, a w zamian za to Winnipeg Jets dostaną Pierre-Luc’a Dubois’atrzeciorundowy pick draftu 2022.

Chris Johnson podał na twitterze, że Roslovic już podpisał dwuletni kontrakt z Blue Jackets i dostanie 1.9 mln $ za rok gry. To szybki koniec “sagi”, która wyszła na światło dzienne dwa dni temu gdy trener Columbus nie wpuścił Duboisa na całą drugą tercję w spotkaniu, a w pierwszej jeden z najlepszych zawodników drużyny zagrał niecałe 4 minuty. To nie pierwszy przypadek kiedy ten szkoleniowiec ma na pieńku z jednym ze swoich podopiecznych. Sprawę tę skomentował wybitny hokeista Marian Gaborik, który również był w konflikcie z panem Johnem Tortorellą podczas swojego pobytu w New York Rangers- zamieścił krótki wpis na swoim twitterze “And the Beatles broke up. Been there done that”.

O Dubois walczyły również Anaheim, Calgary, Los Angeles i Vegas jednak przegrały walkę z Winnipeg, które były w stanie zaoferować jedną ze swoich gwiazd Laine w pakiecie z solidnym zadaniowcem. O wymianie Patrika Laine mówiło się już od dłuższego czasu, ale zupełnie nie mówiło się tutaj o Blue Jackets. Nie wiadomo, czy Fin będzie chciał zostać na dłużej w Columbus czy może będzie służył klubowi jako karta przetargowa do grubszej wymiany w późniejszym czasie.

Co do Dubois myślę, że powinien zostać w Jets, ponieważ to drużyna z większymi aspiracjami niż Blue Jackets. Bardzo jestem ciekawy linii ataku obu ekip po tej wymianie. Kto wygrał? Moim zdaniem Dubois, bo pogra więcej niż 4 minuty w dwóch tercjach i Tortorella, bo ma święty spokój.

Najnowsze artykuły

Dziś poznamy mistrza Polski? Sprawdzian kadry w Krynicy-Zdroju [WIDEO]

Mikołaj Pachniewski

Zabójcze przewagi! GieKSa lepsza w samej końcówce dogrywki

Redakcja

Rewolucja w Comarch Cracovii! Rudolf Roháček nie będzie już trenerem

Mikołaj Pachniewski
Ładowanie...