Znajdziesz nas też tutaj:

Hokej zagraniczny

Wielki gest Jágra! Dochód z biletów pomocą dla Ukrainy

Jaromír Jágr – właściciel, a zarazem hokeista Rytíři Kladno – wyszedł z inicjatywą, która stanowi realne wsparcie dla pogrążonej w sidłach wojny Ukrainy. Pojedynek „Rycerzy” ze Spartą Praga zostanie rozegrany nie w Chomutowie, gdzie swe mecze organizuje ekipa z Kladna, a w stołecznej O2 Arenie. Wszystko to, by zmaksymalizować przychody ze sprzedaży biletów, które zostaną przeznaczone na pomoc naszym potrzebującym sąsiadom ze wschodu.

Od początku marca w Czechach ponownie nie obowiązują limity widzów, a w O2 Arenie drzemie spory potencjał kibicowski. Dość powiedzieć, iż może ona pomieścić na swych trybunach aż 17 360 osób. Twarz Jaromíra Jágra to magnes, który pozwala przyciągnąć tłumy. Po jego powrocie do czeskiej ekstraligi, na spotkanie rozegrane w O2 Arenie przybyła cała rzesza kibiców, a wszystkie bilety zostały wyprzedane.

Przez decyzję swego właściciela, Rytíři Kladno stracą przewagę własnej tafli, gdyż to właśnie tutaj Sparta Praga rozgrywa swoje domowe mecze. Jak zaznacza, sam hokej schodzi w tym momencie jednak na dalszy plan. Popularny „Jarda” zasięgnął nawet opinii fanów na Facebooku, lecz to była tylko formalność. W obecnej chwili, ponad 12 tysięcy użytkowników tego portalu poparło jego pomysł, w czasie gdy przeciwnych było nieco ponad 160 osób.

Mimo całej spontaniczności tej inicjatywy, a także małej ilości czasu, wszystko udało się zaplanować jak należy. Wszystkie najlepsze miejsca zostały już wyprzedane, a spóźnialscy kibice muszą zadowolić się odległymi od lodu siedziskami.

 

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły