zklepy.pl
Image default

Wielki powrót do Podhala! Aleksandrs Beļavskis ponownie trenerem „Szarotek”

Łotysz Aleksandrs Beļavskis ponownie został trenerem Tauron Podhala Nowy Targ. Przypomnijmy, że piastował to stanowisko w sezonie 2017/2018, kiedy to w marcu został wyrzucony za nieobyczajne zachowanie.

Łotysz był obecny na trybunach podczas wczorajszego meczu Podhala z JKH GKS-em Jastrzębie. Kwestią czasu było ogłoszenie go jako nowego szkoleniowca. Przypomnijmy, że prowadził on już Podhale w sezonie 2017/2018, kiedy to zastąpił na tym stanowisku Marka Rączkę, ale w marcu został wyrzucony z uwagi na nieobyczajne zachowanie. Zespół przejął wtedy Andriej Parfionow i poprowadził do 3. miejsca w PHL.

Później Beļavskis w Junosti Minsk, a poprzedni sezon spędził jako główny szkoleniowiec Kułagera Pietropawłowsk, gdzie zajął 7. miejsce.

Przypomnijmy, że w swojej karierze prowadził też seniorską reprezentację Łotwy, kluby z ligi WHL, MHL oraz młodzieżową reprezentację Białorusi do lat 20.

W Nowym Targu zastąpi teraz Juraja Faitha, który poprosił o rozwiązanie kontraktu i przeniósł się do słowackiego HC MV Transport Preszów.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj