Wielki powrót STS-u w Sosnowcu! Z 3:0 na 3:4 w 7 minut!

Marma Ciarko STS Sanok pokonała Zagłębie Sosnowiec 4:3 w meczu 39. kolejki PHL. Sanoczanie przegrywali już w Sosnowcu 0:3, by w ciągu 7 minut strzelić 4 gole i zgarnąć 3 punkty.

Niedzielny mecz w ramach 39. kolejki znakomicie rozpoczął się dla miejscowych, choć to oni pierwsi grali w osłabieniu. Udało im się je jednak wybronić. Chwilę później jednak rzut karny podyktowali arbitrzy, a do najazdu podjechał Tim Friberg i z zimną krwią go wykorzystał. Miejscowi byli aktywniejsi, a to wynagrodziło im w 17. minucie. Wtedy strzał Jakuba Witeckiego znalazł drogę do bramki, pomiędzy parkanami Dominika Salamy.

Szczęście dopisało Zagłębiu także w 25. minucie, gdy kuriozalnego gola zdobył Christian Blomqvist. Salama nie widział krążka po uderzeniu Szweda, a ten przelobował go i wpadł mu za plecy. Wydawało się, że sosnowiczanie kontrolują przebieg spotkania. Nikt nie przewidziałby jednak tego, co zdarzyło się pomiędzy 30. a 37. minutą.

Wtedy to sanoczanie zdobyli 4 bramki! Patrik Spěšný wyjmował krążek z siatki po uderzeniach: Samiego Tamminena, Ville Heikkinena, Kalle Valtoli i Jere Karlssona. Był to prawdziwy nokaut, a sosnowiczanie padli na deski niczym bokser. Prowadzenie sanoczan po 40 minutach mogło być nawet wyższe, ale przyjezdnym zabrakło skuteczności.

W trzeciej odsłonie pierwszoplanowym bohaterem był Dominik Salama, który powstrzymywał huraganowe ataki sosnowiczan. Najbardziej spektakularną interwencję zanotował po tym, jak z kontrą 2 na 0 ruszyli gospodarze – Blomqvist wyłożył krążek do Friberga, a strzał tego drugiego odbił wykonując pełny szpagat.

W końcówce gospodarze wycofali bramkarza, ale ten manewr się nie powiódł i 3 punkty pojechały do Sanoka.

Zagłębie Sosnowiec – Marma Ciarko STS Sanok 3:4 (2:0, 1:4, 0:0)
1:0 – Tim Friberg (06:23, rzut karny),
2:0 – Jakub WiteckiPatryk Kogut, Michał Kotlorz (16:43),
3:0 – Christian BlomqvistMichał Kotlorz, Michał Naróg (24:14),
3:1 – Sami TamminenNiko Ahoniemi, Kalle Valtola (29:33),
3:2 – Ville HeikkinenSebastian Harila (31:35),
3:3 – Kalle ValtolaLouis Miccoli (34:04),
3:4 – Jere KarlssonElliot Lorraine, Kalle Valtola (36:22).

Zagłębie: Spěšný – KhoperiaAndrejkiwPawłenkoKozłowskiWiteckiNarógKotlorzBlomqvistRzeszutkoFriberg – KrawczykMichałowskiKogutBucenkoPiotrowicz –GniewekMotlochBernackiNahunkoModén.