zklepy.pl
Image default

Wielkie emocje w Derbach Małopolski! Re-Plast Unia zgarnia pełną pulę!

Zakończyło się spotkanie 29. kolejki zmagań w Tauron Hokej Lidze. Re-Plast Unia Oświęcim na domowym lodowisku podejmowała drużynę PZU Podhala Nowy Targ w Derbach Małopolski. W środowym meczu na Chemików kibice ujrzeli bardzo zaciekłe spotkanie, a górą okazała się ekipa z Oświęcimia, która wygrała 7:5. Dobre spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Henry Karjalainen, który zdobył dwa trafienia i asystę.

W pierwszej tercji mocno do ataku ruszyli oświęcimianie. Pierwsze trafienie przez Unię zostało zdobyte w siódmej minucie, gdy krążek do bramki skierował Krystian Dziubiński. Podwyższenie wyniku nastąpiło zaledwie trzy minuty później. Ville Heikkinen mocnym strzałem pokonał bramkarza przyjezdnych – Pawła Bizuba. Trzecia drużyna z zeszłego sezonu postawiła kropkę nad “i” w pierwszych dwudziestu minutach i prowadziła 4:0.

Druga odsłona gry należała zdecydowanie do drużyny z Nowego Targu. Podhale wygrało tercję w stosunku 4:1, co oznaczało wielkie emocje w ostatniej odsłonie. Po czterdziestu minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 5:4 dla gospodarzy.

W 40. minucie stan gry wyrównał Damian Kapica. Nowotarżanie jednak nie nacieszyli się zbyt długo z remisu, bo zaledwie dwadzieścia sekund później oświęcimian na ponowne prowadzenie wyprowadził Henry Karjalainen. Goście coraz śmielej atakowali, lecz nie zdołali strzelić wyrównującej bramki. Cztery sekundy przed końcem, wynik meczu ustalił Krystian Dziubiński, kierując gumę do pustej bramki.

Re-Plast Unia Oświęcim – PZU Podhale Nowy Targ 7:5 (4:0, 1:4, 2:1)

1:0 – Dziubiński – Sadłocha, Jakobsons (07:01)
2:0 – Heikkinen – Ahopelto, Karjalainen (10:59)
3:0 – Denyskin (15:58)
4:0 – Heikkinen – Ahopelto, Uimonen (18:22)
4:1 – Kamiński – Kiss (23:57)
4:2 – Cichy (27:20)
4:3 – Johan Lorraine (29:47)
5:3 – Karjalainen- Vatola, Heikkinen (32:11)
5:4 – Wronka – Zalamay, Kapica (33:53)
5:5 – Damian Kapica (40:34)
6:5 – Karjalainen (40:59)
7:5 – Dziubiński (59:56)Najnowsze artykuły

Podwójne „final four” dla Festiwalu Hokeja! Młodzi Polacy błysnęli na międzynarodowych turniejach

Redakcja

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

Skomentuj