zklepy.pl
Image default

Wolski kończy karierę!

Wojtek Wolski, był gracz takich klubów jak Colorado Avalanche czy Washington Capitals zdecydował powiesić łyżwy na kołku. Miał też swój epizod w Polsce, kiedy podczas lokautu reprezentował barwy KH Sanok.

Wojtek Wolski urodził się w 1986 roku w Zabrzu. Choć nigdy z orzełkiem na piersi nie wystąpił, to zagrał w barwach KH Sanok, w których rozegrał 9 meczów i zdobył 10 punktów za 3 gole i 7 asyst. Grał jednak dla reprezentacji Kanady. To z nią święcił największe triumfy. Z “Klonowymi Liśćmi” zdobył brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu.

Zabrzanin, swoją karierę rozpoczynał w OPJHL, w której zdobył 49 punktów (16G+33A) w 33 meczach. Następnie przeniósł się do OHL, z której został wydraftowany w pierwszej rundzie z numerem 21 przez Colorado Avalanche. Z “Lawinami” pozostał przez 5 lat, a następnie przeniósł się do Phoenix Coyotes, w którym grał przez dwa sezony.

Jego ostatnim klubem w najlepszej lidze świata był Washington Capitals, z którym jednak dość szybko się pożegnał. W 27 meczach zdobył zaledwie 9 punktów (4G+5A). Następnie przeniósł się do KHL, gdzie był uznawany za jednego z najlepszych hokeistów ligi. Swój ostatni sezon spędził w HC Oceláři Třinec, w których zagrał 13 meczów. Czechy były jego ostatnim przystankiem.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj