Wronka: W tym sezonie nie ma łatwych meczów

Patryk Wronka w meczu z Tauron Podhalem Nowy Targ zdobył bramkę i przyczynił się do zwycięstwa “GieKSy” nad nowotarżanami. Reprezentant Polski w wywiadzie dla klubowej telewizji przyznał jednak, że jego drużyna mogłaby strzelać więcej bramek, a żaden mecz w tym sezonie nie jest łatwy.

Hokeiści GKS-u Katowice wygrali z Tauron Podhalem Nowy Targ 3:0 i zgarnęli kolejne zwycięstwo. Wszyscy spodziewali się pogromu, jednak takiego nie było, choć sytuacji gospodarze mieli sporo. Taka nieskuteczność w meczach z trudniejszymi rywalami może sporo kosztować hokeistów “GieKSy”.

Mieliśmy dużo sytuacji, dużo niewykorzystanych. Ta nieskuteczność w każdym meczu nas trapi, bo niby strzelamy dużo goli, ale mogłoby być ich więcej. Początek meczu trochę ospały, dużo niepotrzebnych kar, ale najważniejsze, że się przełamaliśmy po niewykorzystanych sytuacjach, powpadały bramki, które dały kolejne trzy punkty – powiedział na antenie klubowej telewizji, Patryk Wronka.

Podopieczni Jacka Płachty w całym spotkaniu aż 12 minut musieli radzić sobie w osłabieniu. Aż połowa z nich przypadła na pierwszą tercję, co trochę wybiło gospodarzy z rytmu.

Na pewno te kary miały dziś na nas wpływ i trochę wybiły nas z równowagi. Niektórzy zawodnicy bronią osłabień, a niektórzy nie i jest taki zastój w boksie. Chwała im za to, że to wybronili, że Johnny (Murray, przyp. red) zagrał na zero z tyłu – kontynuował “Wronczi”.

W niedzielę hokeistów lidera Polskiej Hokej Ligi czeka mecz z Ciarko STS-em Sanok, który w piątek zwyciężył na tyskim lodowisku. Faworytem wydają się katowiczanie, ale ten sezon pokazał, że nie można przypisywać punktów przed pierwszym rzuceniem krążka na lód.

W tym sezonie nie ma łatwych meczów. Z kim nie gramy, kto tu nie przyjedzie, gdzie nie pojedziemy – jest ciężko. Szykujemy się na ten mecz, jak na każdy inny. Musimy patrzeć na swoją grę. Jeśli zagramy odpowiedzialnie, to myślę, że jesteśmy w stanie dopisać kolejne trzy punkty do ligowej tabeli – zakończył reprezentant Polski.

źródło: GieKSaTV