Znajdziesz nas też tutaj:
fot. Sławomir Bomba

Zapowiedzi

Wtorkowe nadrabianie zaległości w grodzie Kopernika

Dziś odbędzie się zaległy mecz 31. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Torunianie podejmą w nim Zagłębie Sosnowiec.

Wtorki często służą w Polskiej Hokej Lidze do nadrabiania zaległości. Tak też będzie i tym razem, gdy do Torunia przyjedzie Zagłębie Sosnowiec. Przypomnijmy, że mecz 31. kolejki nie odbył się w pierwotnym terminie z powodu zakażeń koronawirusem wśród zawodników Zagłębia.

Pójść za ciosem

Torunianie w niedzielę dość niespodziewanie pokonali GKS Tychy w jedynym meczu 34. kolejki i popsuli świętowanie pierwszego zwycięstwa tyszan pod wodzą Andrieja Sidorienki. „Stalowe Pierniki” mogą jednak żałować, że wypuściły z rąk zwycięstwo za pełną pulę. Teraz podopieczni Jussiego Tupamäkiego będą chcieli pójść za ciosem i zbliżyć się do czwartej Comarch Cracovii. Ich strata na ten moment wynosi 7 punktów. By to uczynić niezbędna będzie wygrana z Zagłębiem, które w tym sezonie nie leży torunianom.

Jednorazowy wyskok?

Sosnowiczanie w Nowym Targu wygrali 6:0 i przełamali serię pięciu meczów bez zwycięstwa w Polskiej Hokej Lidze. W ekipie Grzegorza Klicha wciąż jest sporo mankamentów, a skład kazał sądzić, że Zagłębie będzie stać na lepszą grę w tym sezonie. Tak się jednak nie stało, a grę ciągnie jedna formacja. Rosjanie w Nowym Targu zdobyli 4 z 6 goli dla sosnowiczan i walnie przyczynili się do odniesienia zwycięstwa. Jeśli oni nie strzelają, to Zagłębie ma problemy z trafieniem do siatki i równorzędną walką z rywalem. Dziś postawa trójki Baszyrow-Wasiljew-Nikiforow będzie kluczowa dla losów pojedynku. Jeśli zagrają oni na odpowiednim poziomie, to sosnowiczanie mogą pokusić się o zwycięstwo w grodzie Kopernika.

Ciekawostka: W tym sezonie oba zespoły mierzyły się trzykrotnie i za każdym razem górą byli gospodarze. Ostatni raz goście odnieśli zwycięstwo w tej parze 25 października 2020 roku, gdy KH Energa triumfowała w Sosnowcu 5:3.

Dotychczasowe mecze:

4. kolejka: Zagłębie Sosnowiec – KH Energa Toruń 5:4 po dogrywce (1:1, 2:1, 1:2, d. 1:0),
13. kolejka: KH Energa Toruń – Zagłębie Sosnowiec 5:4 (1:1, 2:0, 2:3),
22. kolejka: Zagłębie Sosnowiec – KH Energa Toruń 1:0 (1:0, 0:0, 0:0).

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły