zklepy.pl
Image default

Wychowankowie Podhala zostają przy Korfantego

GKS Katowice ogłosił przedłużenie kontraktów z kolejnymi hokeistami. Tym razem chodzi o dwóch rodowitych nowotarżan: Patryka Wajdę i Mateusza Michalskiego.

Zarówno Patryk Wajda, jak i Mateusz Michalski byli mocnymi punktami naszego zespołu w poprzednich sezonach. W dalszym ciągu liczymy na ich bogate doświadczenie. W ich grze cenimy duże poświęcenie dla reszty zespołu oraz to, że nigdy nie schodzą poniżej solidnego poziomu – powiedział Roch Bogłowski, dyrektor hokejowej sekcji GieKSy.

Patryk Wajda reprezentuje barwy GieKSy od 2019 roku, kiedy to przeniósł się do stolicy województwa śląskiego po sezonie spędzonym w barwach macierzystego klubu. Wcześniej był natomiast długoletnim zawodnikiem Comarch Cracovii. Od tamtej pory dla ekipy z Alei Korfantego rozegrał ponad 80 spotkań, w tym czasie na jego szyi zawisnął brązowy medal za kampanię 2019/2020.

Dobrze się w Klubie czuję. W ostatnich dwóch sezonach wszystko było dobrze zorganizowane, dlatego chcę dalej kontynuować grę w barwach GieKSy. Znam trenera Jacka Płachtę i on także miał wpływ na moją decyzję. Nie mogę się już doczekać powrotu do pracy, bo w drużynie będzie wielu chłopaków, których dobrze znam – wyjaśnił Wajda.

Mateusz Michalski dołączył do katowiczan w tym samym okresie co Wajda, opuszczając Podhale po kilkunastu latach gry. W minionym sezonie zanotował 22 punkty za 11 bramek i tyleż samo asyst w 50 spotkaniach.

To będzie mój trzeci sezon w Katowicach i zawsze było mi tutaj dobrze. Jestem podekscytowany tym, co przed nami, zwłaszcza, że nigdy nie miałem przyjemności pracować z trenerem Jackiem Płachtą. Od chłopaków wiem, że jest dobrym specjalistą, więc decyzja była dla mnie prosta. Przed nami sporo pracy, by odpowiednio się przygotować do zmagań w kolejnym sezonie – to z kolei słowa Michalskiego.

Pierwszy z wymienionych podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Michalski natomiast parafował dwuletnią umowę.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj