zklepy.pl
Image default

Wychowankowie z kontraktami. Zastrzyk świeżych sił

TAURON Podhale Nowy Targ poinformowało oficjalnie o podpisaniu nowych kontraktów z obiecującymi wychowankami. Mowa tu o Wiktorze Bochnaku, Tobiaszu Kapicy, Szymonie Klimowskim i Jakubie Michalskim. Część z nich miała już okazję do debiutu w barwach „Szarotek” na poziomie Polskiej Hokej Ligi.

Najdłuższą umową związał się napastnik Wiktor Bochnak, gdyż podpisał dwuletni kontrakt. Od najmłodszych lat zbierał on hokejowe szlify w czeskich klubach, gdzie reprezentował juniorskie drużyny HC Poruba, AZ-etu Hawierzów czy HC Witkowice. Trener Andriej Gusow dał mu szansę w dwóch pierwszych kolejkach Polskiej Hokej Ligi.

Rówieśnik Bochnaka – również występujący w formacjach ofensywnych – Tobiasz Kapica podpisał z kolei roczny kontrakt. W zeszłym sezonie poszukał on okazji do dalszego rozwoju w Szwecji, gdzie występował dla klubu Kiruna AIF. Niestety, rozgrywki juniorskie szybko zostały przerwane ze względu na pandemię, a on sam wziął udział w raptem sześciu spotkaniach. Trener Gusow desygnował go do gry w starciu z KH Energą Toruń.

W tym meczu wystąpił również bramkarz Szymon Klimowski. 18-letni golkiper rodem z Zakopanego przepuścił cztery bramki, notując skuteczność interwencji oscylującą wokół 84%. O miejsce między słupkami bramki będzie rywalizował z Pawłem Bizubem. Obydwaj bramkarze młodego pokolenia stanęli przed olbrzymią szansą po odejściu Przemysława Odrobnego oraz Ihara Brykuna. Na swój debiut wciąż czeka z kolei 17-letni defensor Jakub Michalski. Zarówno on, jak i Klimowski parafowali roczne umowy.

Najnowsze artykuły

Dziś poznamy mistrza Polski? Sprawdzian kadry w Krynicy-Zdroju [WIDEO]

Mikołaj Pachniewski

Zabójcze przewagi! GieKSa lepsza w samej końcówce dogrywki

Redakcja

Rewolucja w Comarch Cracovii! Rudolf Roháček nie będzie już trenerem

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj