Wygrana po dogrywce z Włoszkami. W czwartek mecz o awans

Polki pokonały Włoszki 5:4, ale dopiero po dogrywce. Złotą bramkę zdobyła Wiktoria Gogoc. Biało-czerwone o awans do dywizji IA zagrają w czwartek o godz. 20 z Chinkami.

Niepokonane Polki w przedostatniej kolejce podejmowały Włoszki, które na swoim koncie miały jedną wygraną i dwie porażki. Spotkanie od początku było wyrównane i choć oba zespoły miały swoje szanse, to Włoszki objęły prowadzenie, tuż przed zakończeniem pierwszej odsłony.

Podopieczne Zbigniewa Wróbla znalazły sposób na Martinę Fedel już po 20 sekundach od rozpoczęcia drugiej tercji. Najlepsza polska snajperka – Karolina Późniewska wprowadziła w euforię publiczność na Jantorze. Hokeistki z półwyspu Apenińskiego po raz drugi objęły prowadzenie w 29. minucie. Martyna Sass musiała skapitulować po uderzeniu Chelsea Furlani.

Biało-czerwone powtórzyły manewr rywalek i w 40. minucie było 2:2, a od wyrównania doprowadziła Kamila Wieczorek. To jednak rywalki po raz trzeci objęły prowadzenie, ale i na tę bramkę “Orlice” potrafiły znaleźć odpowiedź. Na 3:3 wyrównała Dominika Korkuz po akcji hokeistek Stoczniowca Gdańsk. Chwilę później było już 4:3, a Fedel pokonała Patrycja Sfora, ale 21 sekund później Włoszki wyrównały na 4:4!

W końcówce Polki miały jeszcze okazję do gry w liczebnej przewadze, ale jej nie wykorzystały i do wyłonienia zwycięzcy niezbędna była dogrywka. W niej ponownie biało-czerwone zagrały w przewadze i tym razem ją wykorzystały, a złotą bramkę zdobyła Wiktoria Gogoc.

Decydujące starcie o awansie, reprezentacja Polski rozegra w czwartek o godz. 20. Rywalkami będą niepokonane Chinki. Polki potrzebują zwycięstwa, by zapewnić sobie promocję do dywizji IA.

Polska – Włochy 5:4 po dogrywce (0:1, 2:1, 2:2, d. 1:0)
0:1 – Rebecca Roccella – Anna Caumo, Greta Niccolai (19:10),
1:1 – Karolina Późniewska – Ewelina Czarnecka (20:21),
1:2 – Chelsea Furlani – Nadia Mattivi (28:43),
2:2 – Kamila Wieczorek – Wiktoria Gogoc, Patrycja Sfora (39:06),
2:3 – Aurora Abatangelo – Marta Mazzocchi (48:11),
3:3 – Dominika Korkuz – Magdalena Łąpieś, Tetiana Onyszczenko (51:04),
4:3 – Patrycja Sfora – Karolina Późniewska, Ewelina Czarnecka (53:01),