Wyniki meczów 1. i 2. ligi PALH

Ależ emocje w ostatnich spotkaniach na każdym szczeblu ligi PALH.

Podsumowanie weekendu ligowego pierwszej I drugiej ligi PALH!

Kruki Częstochowa vs Wataha Oświęcim 3:5 (0:2, 1:2, 2:1)

Pierwszy mecz pomiędzy drużynami drugiej ligii PALH został rozegrany już w piątek o godzinie 21:00 na jedynym w swoim rodzaju lodowisku w Częstochowie. Drużynom przyszło grać w warunkach niespotykanych na innych obiektach przy udziale elektryzującej publiczności.

Spotkanie dla Gości otworzył Krzysztof Gaweł (1:0). Po samotnej akcji zmusił bramkarza Gospodarzy do szukania krążka w siatce.

Po chwili Artur Klisiak (A1: Bartłomiej Stachura) ponownie okazał się lepszy od golkipera częstochowian podwyższając prowadzenie na 2:0. Wynik ten zdecydowanie wytrącił z równowagi graczy Kruków przez co zaczęli popełniać błędy i doprowadzili do karnego. Mimo doskonałej dyspozycji i dobrych statystyk nie udało się wykorzystać okazji i wspaniałą obroną mógł pochwalić się Piotr Grudziński.

Kontaktowego gola Gospodarze zdobyli dopiero w 18 minucie spotkania po trójkowej akcji Krzysztofa Kusaja wraz z Maciejem Kusajem oraz Piotrem Kusajem.

Mecz zakończył się zdecydowaną przewagą graczy z Oświęcimia, którzy mimo bezpiecznego wyniku do samego końca grali zdecydowany hokej pilnując by przeciwnik nie zagroził ich wygranej.

Relacja LIVE z meczu i protokół: [LINK]

Humbaki Kraków vs Wojownicy Oświęcim 0:8 (0:1, 0:2, 0:5)

Drugim meczem rozegranym minionego weekendu była potyczka Humbaków Kraków z Wojownikami Oświęcim. Spotkanie zostało rozegrane w Krakowie 27.01 o 20:30.

Goście bardzo szybko rozpoczeli ofensywę w kierunku bramki Krakowian. Już w 6. minucie Łukasz Adamus (A1: Szymon Żmuda) pokazał swoje umiejętności i strzelił jedynego gola w pierwszej tercji.

Druga tercja podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od szarży na bramkę Humbaków i już w 3. minucie drugiej części spotkania Bartłomiej Szpakowski (A1: Wojciech Korczyk) Goście podnieśli prowadzenie do dwóch bramek.

Tendencja się nie zmieniła i w trzeciej tercji Goście roznieśli Gospodarzy zdobywając aż 5 bramek i kończąc spotkanie z dorobkiem 8 goli czystym kontem po swojej stronie.

Krakowianie ulegli zawodnikom z Oświęcimia, ale do samego końca grali czysto i unikali kar. Jest to dopiero drugi mecz w 1 lidze PALH, w którym drużyna nie otrzymała żadnej kary.

GTA Polonia Bytom vs Sielec Sosnowiec 6:3 (2:1, 3:1, 1:1)

Przedostatni mecz został rozegrany 27.01.2024 o godzinie 21:30 w Bytomiu na nowo wybudowanym lodowisku.

Mecz rozpoczął się punktualnie i już 3 minuty po pierwszym gwizdku Mateusz Grądal zaaranżował spotkanie krążka z siatką Gospodarzy.

Na szczęście Bytomianie nie musieli długo czekać na reakcję i dwie minuty później Adrian Rudnicki (A1: Tadeusz Mróz) wyrównał wynik jednocześnie podgrzewając atmosferę na lodowisku.

Druga tercja rozpoczęła się od bramki dla Gospodarzy podwyższającej wynik na 3:1. Przez większą część tercji obie drużyny były nieugięte a obrońcy niepokonani. Dopiero w 27. minucie meczu udało się Bytomianom pokonać bramkarza Sielca Sosnowiec. Odpowiedź padła już po 40 sekundach od wznowienia gry. Gra zdecydowanie przyśpieszyła i kolejna bramka wpadła na konto Poloni już po kolejnej minucie gry. Tercja zakończyła się wynikiem 5:2.

Trzecia tercja obfitowała w kary. Goście zdecydowanie bardziej nerowo wyszli na lód po drugiej przerwie i pomimo szybkiej bramki złapali aż 6 minut kar. Gospodarze mimo przewagi również popełniali błędy i otrzymali 4 minuty.

Mecz był pełen ciekawych zagrań oraz bramek do samego końca, walka była wyrównana, ale to drużyna z Bytomia wyszła zwycięsko z tej rozgrywki.

Humbaki Kraków 2 vs Sokół Śląski 4:3 ( 1:2, 2:0, 1:1)

Ostatni mecz tego weekendu został ponownie rozegrany na krakowskim lodowisku. Tym razem spotkanie odbyło się w niedzielę 28.01.2024 o godzinie 18:00.

Naprzeciw siebie stanęły druga drużyna Humbaków oraz Sokoły. To już ostatni mecz drugiej drużyny Humbaków w tym sezonie ligowym, Sokoły czeka jeszcze jedna potyczka z Krukami.

Mecz jak zawsze rozpoczął się dynamicznie i już po 2 minutach gry Gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą samotnej akcji Łukasza Kubicy.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać i aż dwa gole na koncie Sokołów zapisał Marcin Tkacz (1:1 A1: Jacek Jankowski, 1:2 A1: Grzegorz Figas). Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 1:2 dla Gości, co tylko zmotywowało Gospodarzy do zagrania jeszcze lepszego hokeja niż dotychczas.

Druga tercja przez pierwsze 10 minut była wymianą akcji i kontr, jednakże żaden bramkarz nie dał się pokonać. Przebicie się przez obronę Gości zajęło aż 10 minut i doprowadziło do wyrównania wyniku. Ewidentnie wytrąciło to Graczy Sokołów z równowagi, bo w przeciągu ostatnich pięciu minut dostali aż 3 kary mniejsze.

Ostatnia część meczu to dwa gole, po jednym dla każdej strony. Padły w odstępie tylko 12 sekund i pomimo starań Gości mecz zakończył się wynikiem 4:3 dla Humbaków.

__________

Kolejne mecze już w najbliższy weekend, serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji LIVE na naszej stronie www.palh.eu oraz do kibicowania na żywo.