Wysokie zwycięstwo HC Frydka-Mistka. Gol Komorskiego i asysta Łyszczarczyka

W meczu 38. kolejki Chance Ligi, HC Frydek Mistek pokonał 5:1 HC Baník Sokolov. Spory udział w zwycięstwie pierwszoligowca spod Ostrawy mieli nasi kadrowicze. Filip Komorski zdobył bramkę, a asystę zanotował Alan Łyszczarczyk.

Początek meczu należał zdecydowanie do gospodarzy. Już po zaledwie 95 sekundach, nadeszło otwarcie wyniku. Daniel Kurovský minął bowiem obrońcę lewą stroną i ładnym strzałem pod poprzeczkę pokonał golkipera gości. Warto zaznaczyć, że przy tym golu spory udział miał Alan Łyszczarczyk, który wcześniej zagrał do Dmitrija Ogurcowa.

Podopieczni Mojmíra Trličíka poszli za ciosem na początku drugiej odsłony. Podczas gry w przewadze, Daniel Kurovský oddał strzał na bramkę, ale przejeżdżający obok Filip Komorski trącił krążek tuż przed bramkarzem i dał swojej drużynie dwubramkowe prowadzenie. Trzy minuty później David Bartoš podwyższył wynik na 3:0 po mocnym strzale “pod ladę”. Zespół z Frydka-Mistka na tym nie zaprzestał. W 38. minucie Jakub Šlahař dobił odbitą gumę przez bramkarza i na przerwę jego zespół schodził z czterobramkowym prowadzeniem.

W trzeciej tercji zespół gospodarzy starał się kontrolować to spotkanie. Jednak na ich nieszczęście stracili bramkę w 49. minucie. Marek Sloboda otworzył konto bramkowe swojego zespołu. Ostatnie słowo należało jednak do drużyny naszych reprezentantów. Dwie minuty później Daniel Krenželok zakończył tę strzelaninę i tym samym wbił gwóźdź do trumny rywalom.

HC Frydek-Mistek zajmuje obecnie 11. miejsce w tabeli. Ma tyle samo punktów co LHK Jestřábi Prostějov, którzy jednak mają jeden mecz więcej. Aby awansować do fazy play-off trzeba zająć co najmniej 10. lokatę na koniec sezonu.

Podsumowując: Alan Łyszczarczyk zanotował asystę, Filip Komorski zdobył bramkę, a Bartosz Ciura zabezpieczał tyły i grał ponad osiem minut w meczu.

HC Frydek-Mistek – HC Baník Sokolov 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
1:0 – Kurovský – Ogurcow, Łyszczarczyk (01:35),
2:0 – Komorski – Kurovský (21:19, 5/4),
3:0 – Bartoš – Šedivý, Korím (24:27),
4:0 – Šlahař – Krenželok, Kurovský (37:57, 5/4),
4:1 – Sloboda – Kadeřávek (48:47),
5:1 – Krenželok – Šlahař, Kurovský (50:55, 5/4).