zklepy.pl
Image default

Wzmocnienia w trybie „last-minute”? Transferowe propozycje klubów PHL

Wielkimi krokami zbliża się najważniejsza faza sezonu, czyli play-offy. Zgodnie z nowo przyjętymi zasadami, drużyny Polskiej Hokej Ligi mogą pozyskać w styczniu maksymalnie dwóch nowych zawodników. Wspólnie prześledziliśmy różne opcje transferowe, z jakich mogłyby skorzystać nasze kluby.

Miloslav Jáchym

Jáchym rozstał się niedawno z Duklą Igława. Czeski pierwszoligowiec – podobnie jak sam zawodnik – uznał, że to nie jest to i obie strony po kilku dniach doszły do porozumienia w kwestii zakończenia współpracy. Jáchym już w przeszłości występował w Polskiej Hokej Lidze, a konkretnie w TAURON Re-Plast Unii Oświęcim i Comarch Cracovii, zaliczył też krotki epizod w GKS-ie Tychy.

Teraz najbardziej prawdopodobnym kierunkiem dla 31-latka będzie powrót na Siedleckiego, gdzie rozegrał jeden z lepszych sezonów w ostatnich latach.

Miloslavowi Jáchymowi nieobce są występy w PHL. Występował on dla Cracovii oraz Unii Oświęcim, a krótka przygoda z GKS-em Tychy zaowocowała mistrzostwem Polski.

Žiga Pavlin

Wieloletni reprezentant Słowenii. 38-latek występował ostatnio w Bańskiej Bystrzycy, skąd odszedł kilka dni temu, ponieważ rozgrywa on jeden z najgorszych sezonów w karierze. Według naszych informacji, zaproponowany został kilku polskim klubom, w tym Tauron Re-Plast Unii Oświęcim czy GKS-owi Katowice. Wydaje się, że najbardziej rozsądnym kierunkiem dla Pavlina byłaby Unia, gdyż dobrze zna trenera Zupančiča, z którym już miał okazję współpracować; oczywistą niewiadomą pozostaje tylko aspekt finansowy.

Dwukrotny przedstawiciel Słowenii na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich został zaproponowany klubom Polskiej Hokej Ligi. W Oświęcimiu Žiga Pavlin miałby okazję do ponownej współpracy ze swoim rodakiem – Nikiem Zupančičem.

Oskar Fredriksson

Po upadku Kiruny AIF Fredriksson wciąż pozostaje bez klubu. 29-letni skrzydłowy mógłby być idealnym wzmocnieniem dla ekipy „Stalowych Pierników”, bowiem torunianie starają się działać na rynku szwedzkiego HockeyEttan, skąd udało im się pozyskać solidnego bramkarza Markusa Ekholma Roséna.

Oskar Fredriksson należał w ostatnich latach do wyróżniających się zawodników Kiruny AIF. Skandynawowie coraz chętniej obierają kierunek na Polskę.

Illa Korenczuk

Nie od dziś wiadomo, iż Korenczuk budzi zainteresowanie innych ekip występujących w PHL, ale i nie tylko. Korenczuk to zdecydowanie najlepszy zawodnik w ekipie „Stalowych Pierników”, a jego dyspozycja niejednokrotnie zapewniała torunianom ważne punkty. Najrozsądniejszym kierunkiem dla 27-letniego reprezentanta Ukrainy powinien być jeden z kandydatów do tytułu, ale który? Czas pokaże.

Illa Korenczuk to zdecydowanie najjaśniejsza postać KH Energi Toruń. Czy jeszcze w trakcie trwającego sezonu zostanie on skaperowany przez silniejszy klub?

Najnowsze artykuły

Ofensywa transferowa w Toruniu. Kapitan zostaje

Mikołaj Pachniewski

Kolejne odejście z Sanoka. Salama przeprowadzi się na Wyspy Brytyjskie

admin

Kaláber 2027

admin

Skomentuj