zklepy.pl
Image default

Wzmocnienie tuż przed inauguracją! Kolejny Fin dołączył do GieKSy

GKS Katowice zdecydował się sięgnąć po kolejnego napastnika z Kraju Tysiąca Jezior. Nowym zawodnikiem czwartej drużyny minionego sezonu Polskiej Hokej Ligi został Joona Monto.

27-letni napastnik może pochwalić się bardzo bogatym doświadczeniem wyniesionym z Liigi oraz Mestis. Za sobą ma także debiut w rozgrywkach KHL, gdzie reprezentował barwy stołecznego Jokeritu. Zeszły sezon spędził w ekstraligowym HPK. Wziął udział w 57 spotkaniach, w których zdobył 3 bramki oraz 7 asyst.

Zawodnik urodzony w Hyvinki wziął udział w 100 meczach najwyższej klasy rozgrywkowej w Finlandii, zapisując na swoim koncie 25 punktów (10 bramek, 15 asyst). Jego dorobek z zaplecza wygląda jeszcze okazalej – to 232 spotkania i 172 zainkasowane „oczka” (50 bramek, 122 asyst). Roch Bogłowski, dyrektor sekcji hokeja na lodzie GKS-u Katowice, podkreślił jego uniwersalność.

Monto może grać jako center lub skrzydłowy. To ofensywnie usposobiony zawodnik, który dobrze odnajduje się w grze kombinacyjnej. Charakterystyczne dla niego jest to, że świetnie współpracuje ze swoimi partnerami z linii ataku. Od dawna był pod naszą obserwacją, ale pozyskanie go nie było proste. Dlatego trafił do nas tuż przed startem sezonu. Warto podkreślić, że Monto zna się z innym naszym nowym zawodnikiem z Finlandii, czyli Matiasem Lehtonenem. Wiem też, że jemu samemu przyjście do Katowic doradzał świetnie znany nam Miika Franssila.

To kolejny transfer dokonany przez GieKSę tuż przed rozpoczęciem rozgrywek. Przedwczoraj katowiczanie ogłosili pozyskanie Anthona Erikssona. Potwierdzili także, że do kadry zostanie włączonych czterech młodych zawodników, którzy przepracowali z drużyną okres przygotowawczy.

joona-monto-card
KLIKNIJ, by powiększyć!

Najnowsze artykuły

KH Energa Toruń bez prezesa! Bogdan Rozwadowski odwołany

Mikołaj Pachniewski

KH Energa Toruń zmieni prezesa? Bogdan Rozwadowski bez absolutorium

Mikołaj Pachniewski

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Skomentuj