zklepy.pl
Image default

Z Jastrzębia-Zdroju do mistrza Białorusi. Nowy klub Bahalejszy

Siarhiej Bahalejsza. który w zeszłym sezonie należał do czołowych defensorów JKH GKS-u Jastrzębie, znalazł nowy klub. 32-letni Białorusin w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy mistrza jego rodzimych rozgrywek – Mietałłurga Żłobin.

Siarhiej Bahalejsza należał w zeszłym sezonie do kluczowych zawodników JKH GKS-u Jastrzębie. 11-krotny reprezentant Białorusi był nie tylko twardą skałą przed własną bramką, ale stanowił także efektywne wzmocnienie w tercji ofensywnej. To właśnie on został najlepiej punktującym defensorem fazy play-off, zdobywając w 13 meczach 4 gole oraz 9 asyst, co walnie przyczyniło się do wywalczenia brązowego medalu przez hokeistów z Jastrzębia-Zdroju.

Po zakończeniu sezonu klubowi działacze podjęli jednak decyzję, iż w przyszłych rozgrywkach w składzie zabraknie miejsca dla zawodników z Rosji oraz Białorusi. O rozstaniu z Bahalejszą zadecydował zatem czynnik pozasportowy.

Po tak udanym indywidualnie sezonie hokeista urodzony w Grodnie nie miał jednak problemów, by znaleźć nowego pracodawcę. Wychowanek Niomana zdecydował się na powrót do ojczyzny, gdzie związał się z Mietałłurgiem Żłobin. „Stalowe Wilki” sięgnęły w zeszłym sezonie po tytuł mistrzowski.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj