zklepy.pl
Image default

Z Krakowa do Sanoka. Nowe barwy Karlssona

Nieszczególnie długa przygoda Jerego Karlssona z Comarch Cracovią dobiegła końca. 26-letni fiński defensor nie opuszcza jednak Polskiej Hokej Ligi. Na jego usługi zdecydowano się bowiem w Sanoku, gdzie został zakontraktowany przez Ciarko STS.

Jere Karlsson zameldował się w grodzie Kraka na początku listopada zeszłego roku. Od tamtej pory było mu dane wystąpić w 16 meczach „Pasów”, gdzie przysłużył się jedną asystą. Jego konto obciążają z kolei tylko cztery karne minuty.

Mimo nieszczególnie imponujących statystyk, po kartę tego zawodnika zdecydowali się sięgnąć działacze Ciarko STS-u Sanok, którzy od powrotu drużyny do Polskiej Hokej Ligi promują kierunek fiński. Nie bez wpływu na ich decyzję jest fakt, iż trener Miika Elomo miał już okazję do współpracy z Karlssonem w czasie, gdy obydwaj panowie spotkali się w pierwszoligowym TUTO Hockey.

Choć hokeista z Turku wchodził wówczas dopiero do seniorskiego hokeja, już w swoim drugim profesjonalnym sezonie został mianowany kapitanem zespołu. Jest on zarazem siódmym Finem w szatni sanockiego klubu. Obok niego, o zabezpieczanie formacji obronnych dbają również Sami JekunenJulius MarvaEemeli Piippo.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj