zklepy.pl

Z Oświęcimia do Niemiec. Byli hokeiści Unii przenoszą się za zachodnią granicę

Tyler Wishart nie jest jedynym zawodnikiem, który po opuszczeniu Unii Oświęcim przeniósł się do Niemiec. Nowy klub za naszą zachodnią granicą znalazł również Zackary Phillips. 28-letni Kanadyjczyk został dziś zaprezentowany jako nowy gracz Starbulls Rosenheim, występujących na trzecim poziomie rozgrywkowym w Niemczech. Już wkrótce z drużyną z tego szczebla zwiąże się również Jesse Dudas.

Zackary Phillips już w swym premierowym meczu na taflach Polskiej Hokej Ligi pokazał, iż ma papiery, by zostać absolutną gwiazdą naszych rozgrywek. I tak też się stało – długowłosy Kanadyjczyk walnie przyczynił się do wywalczenia potrójnej korony przez JKH GKS Jastrzębie, zwyciężając w klasyfikacji kanadyjskiej ligi wespół z klubowym kolegą, Markiem Hovorką. Po zakończeniu minionego sezonu, przeniósł się nad Sołę, co zostało przyjęte jako jeden z najgłośniejszych ruchów transferowych tego lata.

W szeregach ekipy dowodzonej przez Toma Coolena nie spełnił jednak pokładanych w nim oczekiwań. Zdążył wystąpić tam w 9 spotkaniach, w których zapisał na swym koncie 7 punktów za 4 bramki oraz 3 asysty. Wobec rozczarowującej postawy całego zespołu, podjęto decyzję o pożegnaniu się z hokeistą rodem z Fredericton, który dziś podpisał kontrakt ze Starbulls Rosenheim. Ekipa z Bawarii po czterech rozegranych spotkaniach zajmuje drugie miejsce w tabeli, z dorobkiem 10 punktów.

Z biało-niebieskimi rozstali się również Jesse Dudas oraz Tyler Wishart. Drugi z wymienionych podpisał kontrakt z występującymi o szczebel wyżej Eispiraten Crimmitschau. Jak udało się nam ustalić, kanadyjski defensor legitymujący się węgierskim paszportem również obierze kierunek na Niemcy.

Najnowsze artykuły

Znamy pary ćwierćfinałowe! Jest małe zaskoczenie

Mikołaj Pachniewski

Tauron Hokej Liga. Kto z kim w play-off? “Nie będzie kombinacji”

Mikołaj Pachniewski

Jak w kalejdoskopie. Osiem goli przy Chemików 4, marsz triumfalny Unii

Redakcja

Zostaw komentarz