zklepy.pl
Image default

Z PHL do KHL. Lamin powrócił do ojczyzny

Niedługo trwała przygoda Kiriłła Lamina z katowicką GieKSą. 35-letni defensor stanął przed szansą powrotu do KHL i skorzystał z oferty Witiazia Podolsk.

Kiriłł Lamin zawitał do stolicy województwa śląskiego w styczniu bieżącego roku. Zdążył wystąpić w 8 meczach sezonu zasadniczego, gdzie zdobył 1 bramkę. Na przeszkodzie do rozegrania większej liczby spotkań stanęła kontuzja, Rosjanin zdążył powrócić jednak do sprawności na fazę play-off. Tam wziął udział w 11 pojedynkach, w których przysłużył się łącznie 3 punktami (1 bramka, 2 asysty). Wraz z GKS-em Katowice uległ GKS-owi Tychy w boju o brązowy medal.

Hokeista rodem z Moskwy to prawdziwy weteran rozgrywek KHL. Występuje w nich począwszy od ich formalnego założenia w 2008 roku. Od tamtej pory przywdziewał barwy Spartaka Moskwa, Sewerstali Czerepowiec, Awangarda Omsk, Nieftiechimika Niżniekamsk, Awtomobilista Jekateryngurg i Dynama Moskwa. W zeszłym sezonie (oprócz gry dla GieKSy) występował w dwóch stołecznych ekipach: Spartaku oraz Dynamie. Teraz stanie natomiast przed szansą występów dla Witiazia Podolsk.

To kolejny straniero, który żegna się z katowickim klubem. Wcześniej szeregi GieKSy opuścili: Jesse Rohtla, Jānis Andersons (obydwaj znajdują się na etapie poszukiwania nowych pracodawców), Mikael Kuronen, Tomáš Kubalík (przenieśli się do Francji) oraz Juraj Šimboch, który skorzystał z oferty austriackiego EHC Lustenau.

Najnowsze artykuły

KH Energa Toruń bez prezesa! Bogdan Rozwadowski odwołany

Mikołaj Pachniewski

KH Energa Toruń zmieni prezesa? Bogdan Rozwadowski bez absolutorium

Mikołaj Pachniewski

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Skomentuj