Z piekła do nieba, z 0:4 na 5:4! Znakomity powrót Unii w trzeciej tercji [WIDEO]

Re-Plast Unia Oświęcim pokonała Zagłębie Sosnowiec 5:4. Sosnowiczanie prowadzili już 4:0, ale w ostatnich 14 minutach biało-niebiescy zdobyli cztery bramki i wyrównali stan meczu. W dogrywce decydujący cios zadał Wasilij Strielcow.

Unia, która wciąż walczyła o pierwsze miejsce, w mecz weszła fatalnie. Już od początku widać było, że sosnowiczanie nie zamierzają odpuścić i raz po raz tworzyli sobie groźne sytuacje pod bramką Saundersa. Ten skapitulował w 12. minucie, gdy w przewadze pokonał go Jewgienij Nikiforow. Unici mogli wyrównać i mieli do tego kilka niezłych okazji, ale doskonale spisywał się Andriej Fiłonienko.

Drugą tercję od gry w przewadze rozpoczęli miejscowi, ale zamiast wyrównującego gola, Zagłębie podwyższyło prowadzenie. Aleksandr Wasiljew zagrał do Rusłana Baszyrowa, a ten strzałem bez przyjęcia pokonał Saundersa. Trzy minuty później było już 0:3. Tym razem goście wykorzystali grę w przewadze, a z bliska krążek w odsłoniętej siatce umieścił Andriej Dubinin. Wynik mógł być znacznie bardziej okazały, ale i sosnowieckie celowniki nie było odpowiednio wyregulowane.

Na początku trzeciej odsłony goście mieli już czterobramkową zaliczkę i wydawało się, że są na najlepszym kursie, by odnieść pierwsze zwycięstwo w Oświęcimiu od 6 grudnia 2019 roku. Biało-niebiescy pomiędzy 46. a 58. minutą zdobyli jednak cztery gole i doprowadzili do wyrównania. Podopieczni Toma Coolena mogli pokusić się nawet o wygraną w regulaminowym czasie gry, ale świetnie spisywał się Fiłonienko.

Pod koniec trzeciej tercji karę otrzymał Daniel Klinecký i w dogrywce Unia grała w przewadze, co wykorzystała już po 22 sekundach, a gola z najbliższej odległości zdobył Wasilij Strielcow.

Re-Plast Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec 5:4 po dogrywce (0:1, 0:2, 4:1, d. 1:0)
0:1 – Jewgienij Nikiforow – Aleksandr Wasiljew (11:12, 5/4),
0:2 – Rusłan Baszyrow – Aleksandr Wasiljew, Michaił Syrojeżkin (22:05, 4/5),
0:3 – Andriej Dubinin – Rusłan Baszyrow, Dominik Nahunko (25:45, 5/4),
0:4 – Kamil Sikora – Daniel Klinecký, Michał Bernacki (41:51),
1:4 – Aleksandr Strielcow (45:54),
2:4 – Maksim Rogow – Wasilij Strielcow, Andrej Themar (51:57),
3:4 – Sebastian Kowalówka – Dariusz Wanat (55:01),
4:4 – Andrej Themar – Daniił Apalkow, Krystian Dziubiński (57:31),
5:4 – Wasilij Strielcow – Aleksandr Strielcow, Nikołaj Stasienko (60:22, 4/3).

Re-Plast Unia Oświęcim: Saunders – Rogow, Paszek; Dziubiński, Da Costa, Carlsson,  A. Strielcow – Orłow, Stasienko; Oriechin, W. Strielcow, Dziubiński – Glenn, Bezuška; Kowalówka, Apalkow, Oriechin – M. Noworyta, Prusak; Wanat, Krzemień, Jerasow.
Trener: Tom Coolen.

Zagłębie: Fiłonienko – Khoperia, Syrojeżkin; Nikiforow, Wasiljew, Baszyrow – Naróg, Luszniak; Nahunko, Rzeszutko, Czwanczikow – Krawczyk, Klinecký; Sikora, Kozłowski, Bernacki – Gniewek, Opiłka; Piotrowicz, Dubinin, Blanik.