Znajdziesz nas też tutaj:
fot. Michał Pawłowski

Transfery

Z Sanoka do wicemistrza Erste Ligi. Marva nowym obrońcą Ferencvárosi TC

Julius Marva, który w zeszłym sezonie strzegł barw Ciarko STS-u Sanok, w przyszłej kampanii będzie obrońca Erste Ligi. 26-letni Fin związał się z węgierskim Ferencvárosi TC.

Julius Marva trafił na Podkarpacie po rozgrywkach spędzonych w szeregach szwedzkiego drugoligowca – Kiruny AIF. Na taflach Polskiej Hokej Ligi przedstawił się jako obrońca o ofensywnych inklinacjach, co odzwierciedlają jego liczby. Hokeista rodem z Raumy wziął udział we wszystkich 40 spotkaniach sezonu zasadniczego, zdobywając w nich 4 gole oraz 13 asyst. W fazie play-off wystąpił w 5 bojach przeciwko Re-Plast Unii Oświęcim, notując 1 gola oraz asystę.

W nadchodzącej kampanii wychowanek Lukko będzie występował na Węgrzech. Związał się on bowiem z wicemistrzem Erste Ligi – Ferencvárosi TC. W minionych rozgrywkach nowa ekipa Marvy musiała uznać wyższość rumuńskiego SC Csíkszereda.

Julius Marva dał się poznać jako ofensywnie usposobiony obrońca. Swą karierę będzie kontynuował teraz na Węgrzech.

Nad Ciarko STS-em Sanok zebrały się ciemne chmury. Pożar lakierni głównego sponsora klubu znajdzie zapewne swoje odbicie w budżecie ekipy z grodu Grzegorza, a przyszłość drużyny stoi pod znakiem zapytania. Czy odejście jednego z czołowych obrońców jest pierwszym sygnałem nadchodzących restrykcji finansowych?

Zestawienie transferów 2022/2023.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


betclic

Ostatnie artykuły