Znajdziesz nas też tutaj:
fot. Sławomir Bomba

Transfery

Zagłębie bez Rosjan. Sześciu hokeistów opuściło klub

Kolejny polski klub zdecydował się na wydalenie rosyjskich zawodników z drużyny. Tym razem uczynili to działacze Zagłębia Sosnowiec, którzy pożegnali aż sześciu graczy.

Bezpośrednio po zakończeniu sezonu Polskę opuścili: Jewgienij Nikiforow i Andriej Fiłonienko. W naszej ojczyźnie na decyzję zarządu sosnowieckiego klubu wciąż oczekiwało czterech pozostałych hokeistów z Rosji: Rusłan Baszyrow, Andriej Czwanczikow, Michaił Syrojeżkin oraz Aleksandr Wasiljew. Klub z Zagłębia Dąbrowskiego poinformował, że kontrakty z Wasiljewem i Syrojeżkinem zostaną rozwiązane, a pozostała dwójka nie otrzyma nowych umów.

Warto zaznaczyć, że wszyscy z nich byli czołowymi postaciami Zagłębia i wyróżniali się również na tle całej ligi. Klub z Sosnowca będzie zatem musiał szybko poszukać nowych liderów, którzy przywrócą sosnowiczanom dawny blask, tym bardziej, że niedługo czekają ich przenosiny na nowe lodowisko.

Jedynym zawodnikiem ze wschodu, który zostanie w Zagłębiu jest Andriej Dubinin, który stara się o polskie obywatelstwo.

Niestety tracimy bardzo ważnych zawodników. Kosztowało nas wiele pracy, aby pozyskać hokeistów tego pokroju, którzy poza tym, że byli liderami naszej drużyny, to byli również wiodącymi postaciami całej ligi. Ze swojej strony chciałbym każdemu z nich podziękować za to, że reprezentował barwy naszego klubu. Mam nadzieję, że uda nam się jeszcze kiedyś spotkać w barwach Zagłębia – przekazał Dyrektor Sekcji Hokeja na Lodzie – Piotr Majewski.

Zestawienie transferów 2022/2023.


betclic

Ostatnie artykuły