Zagłębie znów dało sobie odebrać zwycięstwo! Arcyważna wygrana KH Energi Toruń

KH Energa Toruń wygrała w Sosnowcu z Zagłębiem 5:2, choć w drugiej tercji to gospodarze prowadzili 2:0. Dla torunian było to arcyważne zwycięstwo w kontekście walki o 7. miejsce po sezonie zasadniczym.

Sosnowiczanie w bardzo ważnym meczu w kontekście 7. miejsca po sezonie zasadniczym musieli radzić sobie bez Patrika Spěšný’ego i będą musieli czynić to także przez najbliższy miesiąc. Czeski golkiper doznał kontuzji.

Zagłębie ponownie prowadziło, by dać się ograć rywalowi. To już kolejny taki przypadek w tym i poprzednich sezonach. Przypomnijmy, że podobnie było w poprzednią niedzielę, kiedy to Zagłębie prowadziło 3:0 z Marmą Ciarko STS-em Sanok, by przegrać 3:4. Dziś sosnowiczanie na początku drugiej tercji wygrywali 2:0, by przegrać 2:5.

Zagłębie Sosnowiec – KH Energa Toruń 2:5 (1:0, 1:3, 0:1)
1:0 – Tim Friberg – Christian Blomqvist, Michał Naróg (01:15),
2:0 – Aleksandr Pawlenko – Damian Piotrowicz (26:19),
2:1 – Niki Koskinen – Elias Elomaa, Edmunds Augstkalns (29:46, 4/5),
2:2 – Niki Koskinen – Edmunds Augstkalns, Mark Viitanen (31:56),
2:3 – Mikałaj Syty – Adrian Jaworski, Edmunds Augstkalns (39:59, 5/4),
2:4 – Elias Elomaa (57:46, do pustej bramki),
2:5 – Niki Koskinen (59:37, do pustej bramki).

Zagłębie: Lipiński – KhoperiaKotlorzWitecki, Rzeszutko, KogutNarógMotlochBlomqvistNahunkoFriberg – Krawczyk, AndrejkiwSikora, Kozłowski, Bernacki – MichałowskiPawłenko, BucenkoModén oraz Piotrowicz
Trener: Grzegorz Klich.

KH Energa: Ekholm Rosén – Jaworski, AugstkalnsEloma, Koskinen, Viitanen – Szécsi, ZielińskiKorenczukSytySzűcsAhonenGimiński; M. Kalinowski, Prokurat, OlszewskiSzyrkow.