Znajdziesz nas też tutaj:

Zapowiedzi

Zapowiedź 1. kolejki PHL. Sezon czas zacząć!

Startuje Polska Hokej Liga! Dokładnie po 152 dniach od ostatniego meczu w sezonie 2021/2022, głodni ligowych emocji fani będą mogli znów zobaczyć swoich ulubieńców w akcji!

18:00 JKH GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec

W Jastrzębiu cel jest jeden i są nim dwa finały, odpowiednio w Pucharze Polski i Polskiej Hokej Lidze. Zespół po słabym początku w meczach towarzyskich, zaczął grać coraz lepiej i rozbił choćby Duklę Michalovce 7:1. Solidne wzmocnienia dają efekt i podopieczni Róberta Kalábera przed startem ligi wyglądają na jednego z pretendentów do tytułu. Sosnowiczanie przeprowadzili wiele ciekawych transferów, ale patrząc po meczach sparingowych, trudno odnieść wrażenie jakoby ich gra uległa diametralnej zmianie. Z pewnością faworytem tego spotkania są miejscowi, ale Zagłębie zrobi wszystko, by pokrzyżować im szyki. Wiele w tym spotkaniu zależeć będzie od dyspozycji obu golkiperów. Jeśli Patrik Spěšný „przytrzyma” wynik przyjezdnym, czekać nas może niezwykle zacięte i wyrównane starcie.

Ciekawostka: Ostatni raz Zagłębie pokonało JKH 29 listopada 2019 roku! Później kolejne 11 ligowych meczów z rzędu padło łupem jastrzębian.

19:00 Re-Plast Unia Oświęcim – Tauron Podhale Nowy Targ

Każdy kibic z Oświęcimia pamięta poprzedni sezon i niespodziewane zwycięstwo Podhala przy ul. Chemików 4. Teraz biało-niebiescy nie chcą, by ten scenariusz się powtórzył i to na inaugurację sezonu. Unia z nowym trenerem, nowym składem z nadziejami wchodzi w sezon 2022/2023. W meczach towarzyskich jej gra wyglądała przyzwoicie, a choćby wygrana z KH Energą Toruń 8:1 może robić wrażenie. Na start wydaje się, że biało-niebiescy otrzymali bardzo wygodnego rywala. „Szarotki” w sparingach nie prezentowały się obiecująco (bilans 1:5), choć dopiero w ostatnim spotkaniu zagrał bramkarz Kevin Lindskoug. To właśnie od Szweda będzie wiele zależało, czy będzie potrafił naprawić błędy defensywy i uratować kolegów?

Dodajmy, że mecz miał być transmitowany w TVP 3 Kraków, ale ostatecznie nie dojdzie do tego z powodu braku funduszy w hokejowej centrali. Przed spotkaniem odbędzie się jednak prezentacja Re-Plast Unii Oświęcim.

Ciekawostka: Z ostatnich trzech meczów w Oświęcimiu, aż dwa padły łupem Tauron Podhala Nowy Targ.

Spotkania KH Energi Toruń z Comarch Cracovią oraz GKS-u Tychy z Marmą Ciarko STS-em Sanok zostały przełożone na 20 września.

Pauza: GKS Katowice.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły