Znajdziesz nas też tutaj:

Zapowiedzi

Zapowiedź 23. kolejki. „Święta Wojna” i mecz o 6. miejsce

Przed nami dwa mecze 23. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Nie powinno w nich zabraknąć emocji, zwłaszcza, że w Tychach zmierzą się odwieczni rywale, a w Sanoku odbędzie się pojedynek o 6. miejsce w ligowej tabeli.

18.00 GKS Tychy – Re-Plast Unia Oświęcim

Tym razem spotkanie określone mianem “Świętej Wojny” odbędzie się w Tychach. Obie drużyny zmierzyły się ze sobą w ramach 14. kolejki, gdzie lepsi okazali się tyszanie pokonując wicemistrzów Polski rezultatem 5:2.

GKS Tychy, jak i Re-Plast Unia mają bardzo udane ostatnie spotkania w polskiej lidze. Obie ekipy są niepokonane od pięciu spotkań, co na pewno przyniesie nam w środę wiele emocji na tyskiej tafli. Nie jest nam dane wskazać faworyta spotkania, ponieważ tyszanie jak i oświęcimianie są w dobrej dyspozycji.

Wicemistrzowie Polski mogą jednak narzekać na niewielkie zmęczenie. Ma to oczywiście związek z udziałem w trzeciej rundzie Pucharu Kontynentalnego. Klub z Małopolski wygrał tylko z ukraińskim Krzemeńczukiem, natomiast później musiał uznać wyższość włoskiego Asiago oraz słowackiej Nitry. Dodajmy, że będzie to 5 mecz oświęcimian w ciągu zaledwie 8 dni!

Ciekawostka: W ostatnich meczach “Świętej Wojny” zostało zdobytych powyżej sześciu bramek.

Poprzednie mecze:
5. kolejka: GKS Tychy – Re-Plast Unia Oświęcim 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
14. kolejka: Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)

18.00 Marma Ciarko STS Sanok – Zagłębie Sosnowiec

Będzie to przysłowiowy mecz o “6 punktów”. Obie ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli. STS zajmuje 6. miejsce, a Zagłębie traci do niego zaledwie 1 punkt. To sprawia, że w środę może dojść do zamiany pozycji w ligowej tabeli. Po transferach braci Lorraine, sanocki klub nabrał rozpędu, a jego gra wygląda znacznie lepiej dzięki temu duetowi. Ponadto jedyny przedstawiciel Podkarpacia w PHL, rozgląda się za kolejnymi wzmocnieniami.

Sosnowiczanie również są aktywni na rynku transferowym, a jutro szansę debiutu powinien dostać Lukáš Motloch. Czeski defensor ma zabezpieczyć dostęp do bramki sosnowiczan. Obie ekipy mają na koncie po jednym zwycięstwie, a co ciekawe obie pokonały ostatnio KH Energę Toruń. Jedna z nich zacznie budować swoją serię, a druga powróci do przegrywania.

W tym sezonie obie ekipy mierzyły się dwukrotnie i za każdym razem triumfowali gospodarze. Czy ta seria zostanie podtrzymana?

Ciekawostka:

Poprzednie mecze:
5. kolejka: Marma Ciarko STS Sanok – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:1, 0:0, 1:0),
14. kolejka: Zagłębie Sosnowiec – Marma Ciarko STS Sanok 3:0 (1:0, 1:0, 1:0).

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły