Znajdziesz nas też tutaj:

PHL

Zawieszenia po meczu w Jastrzębiu-Zdroju. Toruński klub protestuje!

Polska Hokej Liga zawiesiła dwóch zawodników po wczorajszym meczu JKH GKS-u Jastrzębie z KH Energą Toruń. Toruński klub nie zgadza się jednak z tą decyzją i postanowił przesłać odwołanie.

W 56. minucie spotkania Patryk Pelaczyk brutalnie zaatakował Patryka Koguta. Toruński zawodnik upadł na lód i przez dłuższą chwilę nie mógł się pozbierać. Efekt? Wstrząs mózgu i uraz barku. Wychowanek Naprzodu Janów będzie musiał przejść operację.

W obronie kolegi z zespołu stanął Aleksandr Szkrabow i stoczył pięściarski pojedynek z Pelaczykiem. Obaj zostali odesłani do szatni, a Komisja Dyscyplinarna ukarała ich jednomeczowym zawieszeniem. Dodatkowo Pelaczyk za swój faul na Kogucie otrzymał karę trzymeczowego zawieszenia, co oznacza, że nie zagra w kolejnych czterech meczach.

Z taką decyzją nie zgadza się Bogdan Rozwadowski, prezes KH Energi Toruń. Sternik toruńskiego klubu wysłał dziś pismo do Komisji Dyscyplinarnej, w którym domaga się większego wymiaru kary dla Pelaczyka. Rozwadowski domaga się dłuższego zawieszenia oraz kary finansowej dla zawodnika JKH GKS-u Jastrzębie. Pełną treść listu przedstawiamy poniżej.

Ostatnie artykuły