zklepy.pl
Image default

Zawodnik 1. rundy PHL: Anthon Eriksson

Co prawda pierwsza runda PHL zakończyła się formalnie dziesięć dni temu zaległym meczem GKS-u Tychy z Podhalem Nowy Targ, lecz z niezależnych od nas względów najlepszego zawodnika tego okresu możemy ogłosić dopiero dziś. Po wnikliwej analizie wideo, mającej na celu weryfikację punktów, a także rozwianie wszelkich wątpliwości, głosem redakcji zklepy.pl, najlepszym hokeistą pierwszej rundy Polskiej Hokej Ligi został napastnik GKS-u Katowice – Anthon Eriksson.

Anthon Eriksson zawitał do Katowic tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu Polskiej Hokej Ligi wraz z Finem Jooną Monto. W przeciwieństwie do swojego kolegi z Kraju Tysiąca Jezior, szwedzki napastnik był lansowany jako center o defensywnym usposobieniu. W jego rodzimych rozgrywkach kilkunastopunktowy dorobek był szczytem możliwości, dlatego też jego popisy w ofensywie wywarły na nas spore wrażenie.

26-latek rodem z Kalix był jedną z najjaśniejszych postaci w drużynie Jacka Płachty w zmaganiach toczonych w pierwszej rundzie. Szwed, oprócz pierwszego meczu z TAURON Podhalem Nowy Targ, punktował w każdym kolejnym spotkaniu. Łącznie udało mu się zgromadzić na koncie 10 „oczek” za 7 bramek i 3 asysty. Nie były to jednak byle jakie trafienia. Eriksson pokazał się jako zawodnik dysponujący mocnym i niezwykle precyzyjnym strzałem. Dołożył do tego ciężką pracę po obu stronach tafli, przez co śmiało możemy uznawać go napastnikiem kompletnym.

– To zawodnik, który w każdej zmianie daje z siebie wszystko. Pracuje ciężko na sukces całego zespołu. Potrafi zdobywać gole, ale wnosi też wiele do drużyny, chociażby dzięki umiejętności kreowania sytuacji. Jest również pierwszym zawodnikiem do forechecku; skutecznie przechwytując krążki – takimi superlatywami grę swojego podopiecznego opisał trener Jacek Płachta.

Nie da się ukryć, iż sztandarową formacją GieKSy jest trio tworzone przez Grzegorza Pasiuta, Bartosza Fraszkę i Patryka Wronkę. W zaciętych meczach, kiedy cała drużyna musi dać od siebie coś ekstra, tacy zawodnicy jak Eriksson potrafią przesunąć języczek u wagi na korzyść katowiczan. Szwedzi nieczęsto decydują się na transfery do Polskiej Hokej Ligi, ale zazwyczaj wnoszą do niej sporo jakości. Anthon Eriksson jest tego kolejnym przykładem.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj