zklepy.pl
Image default

Zawodnik 3. rundy PHL: Grzegorz Pasiut

Przełożony mecz Re-Plast Unii Oświęcim z GKS-em Katowice pokrzyżował nam plany wyboru zawodnika trzeciej rundy, który musiał być odłożony w czasie. Teraz możemy już jednak ogłosić i wyróżnić zawodnika, który w tym sezonie przeżywa drugą młodość! Wyróżnienie trafia do kapitana GieKSy – Grzegorza Pasiuta.

Reprezentant Polski nie zamierza zwalniać tempa. Kapitan hokejowej GieKSy, mimo 34 lat na karku, przeżywa drugą młodość i jest motorem napędowym katowickiej ekipy. Pasiut tworzy znakomity atak z Bartoszem Fraszką i Patrykiem Wronką. Całe trio zdobyło łącznie 43 gole spośród 88 trafień całego zespołu. Jak na dłoni widać, że ta formacja ciągnie grę wicelidera Polskiej Hokej Ligi. Rywale muszą mieć się na baczności, gdy atak dowodzony przez Pasiuta przebywa na lodzie, gdyż potrafi on strzelić bramkę z niczego, a do tego znakomicie dogrywa krążek swoim kolegom.

Sam Pasiut trzecią rundę okrasił zdobyciem 10 bramek i 7 asyst, co było drugim wynikiem w Polskiej Hokej Lidze. Wychowanek KTH Krynica ustąpił tylko Patrykowi Wronce. Trudno jednak przejść obojętnie obok faktu, że Pasiut miał na koncie 12 meczów z rzędu ze strzelonym golem. Seria została przerwana dopiero w zaległym meczu w Oświęcimiu. Ta passa zasługuje na uznanie, bowiem dawno nie widzieliśmy podobnej serii na polskich lodowiskach.

Trzeba przyznać, że bez doświadczonego centra taka forma i postawa GieKSy nie byłaby możliwa. Jeśli Grzegorz Pasiut podtrzyma tak fantastyczną dyspozycję, katowiczanie będą mocnym kandydatem do zdobycia mistrzowskiego tytułu.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj