zklepy.pl
Image default

Zbiór wieści z tafli NHL. Zawieszenia, kontuzje i ciekawostki [WIDEO]

NHL niezmiennie przypomina rozpędzoną karuzelę, która z każdej stron zasypuje nas nowymi informacjami i godnymi wzmianki wieściami. Przyglądamy się najciekawszym wydarzeniom ostatnich dni w najlepszej hokejowej lidze świata.

Jeden mecz – dwa zawieszenia

Nealowi Pionkowi Jasonowi Spezzie na sucho nie uszły ich ostatnie wybryki w meczu Winnipeg Jets z Toronto Maple Leafs. Hokeista gospodarzy został zawieszony na dwa mecze za atak kolanem wymierzony w Rasmusa Sandina (Toronto Maple Leafs). W trakcie trzeciej tercji niedzielnego meczu zaliczył on bardzo groźne wejście w nogi szwedzkiego defensora, który w najbliższym czasie odpocznie sobie od hokeja. Na szczęście, jego kontuzja nie okazała się być tak groźna, jak to wyglądało. Niemniej jednak, Sandin będzie musiał poświęcić około dwóch – trzech tygodni, by ponownie mógł wyjść na lód.

Jeszcze surowszym wykluczeniem został ukarany Spezza, który szukał odwetu na winowajcy. Znalazł go już kilkadziesiąt sekund później. Niezwykle doświadczony napastnik także zaatakował swego rywala kolanem, z tym że trafił go wprost w głowę. Ekscesy w trakcie tego spotkania wykraczały daleko poza przyjęte reguły zasady gry fair-play. Oprócz sześciomeczowego zawieszenia, 38-letni hokeista zapłaci jeszcze 21 tysięcy dolarów kary. W trakcie jego 15-letniej kariery w NHL jest to dla niego pierwsza tego typu kara.

Nowi właściciele Pittsburgh Penguins

Proces właścicielskiej zmiany Pittsburgh Penguins dobiegł pomyślnie końca. Znacznie więcej miejsca tej sprawie poświęciliśmy już w poprzednim zestawieniu. W stajni Fenway Sports Group znalazła się kolejna uznana marka. Co ważne, Mario Lemieux oraz Ron Burkle wciąż zachowają część udziałów (łącznie mowa tu o 5%). Kwota całej transakcji wyniosła 915 milionów dolarów.

Fenway Sports Group Reaches Agreement on Pittsburgh Penguins

Kolejny groźny uraz Khairy

Niestety, o sporym pechu ponownie może mówić Jujhar Khaira, napastnik Chicago Blackhawks, który w meczu z New York Rangers doznał tragicznie wyglądającej kontuzji. Jacob Trouba zdecydował się na bardzo zdecydowany i twardy atak ciałem, a jego rywal padł nieprzytomny na lód. Ostatecznie, ekipa medyczna zniosła go na noszach z lodu, a następnie został przetransportowany do szpitala, gdzie przeszedł niezbędne badania. Na szczęście, zawodnik doszedł do siebie po tym zdarzeniu, lecz na pewno przejdzie jeszcze szereg testów, zanim ponownie będzie mógł wystąpić w meczu.

Wstrząśnienia mózgu są prawdziwą zmorą we wszystkich sportach kontaktowych. Dla Khairy nie jest to pierwszy przypadek, kiedy jego głowa ucierpiała w wyniku ataku rywala. Sam zawodnik powinien zadać sobie pytanie, jak ostatni incydent w meczu z Rangersami odbije się na jego zdrowiu.

300. punkt Matthew’a Tkachuka

Matthew Tkachuk asystą w meczu z San Jose Sharks osiągnął swój kolejny kamień milowy, notując punkt numer 300 na taflach NHL. By  uzbierać taki dorobek, potrzebował do tego sześciu sezonów, w czasie których rozegrał 375 spotkań. W tym czasie uzbierał 121 goli i 179 asyst.

Jubileuszowy punkt został zdobyty w bardzo ładnych okolicznościach. Tkachuk podaniem między swoimi nogami dograł do Johnny’ego Gaudreau’a, a ten bez przyjęcia pokonał bramkarza „Rekinów”. Flames przegrali jednak ten mecz 3:5.

Najnowsze artykuły

NHL: Pittsburgh pewnie wygrywa. “Capitals” bezradne u siebie

Jan Stepiczew

NHL: Grad bramek w Vancouver. Wysoka porażka Edmonton

Jan Stepiczew

Wystartował sezon w NHL. Niespodzianka w Pittsburghu, “Jastrzębie” wygrywają

Jan Stepiczew

Skomentuj