zklepy.pl
Image default

Zbiór wieści z tafli NHL. Zmiany na wysokich stanowiskach, 500. zwycięstwo Fleury’ego i szczególny gol Toewsa

Zapraszamy na kolejną dawkę informacji z tafli NHL! W ostatnich dniach szczególne mecze rozegrali Marc-André Fleury oraz Jonathan Toews. Przybliżamy także szczegóły zmian w Vancouver Canucks. 

Rewolucja Vancouver Canucks

Kanadyjską ekipę dotknął szereg zmian na najwyższych stanowiskach. Drużyna z Kolumbii Brytyjskiej ma nowego trenera, a także menedżera generalnego. Bruce Boudreau został 20. szkoleniowcem w historii klubu, zastępując Travisa Greena. 66-letni trener w przeszłości prowadził między innymi Washington Capitals, Minnesota Wild czy Anaheim Ducks.

Po rozstaniu z Jimem Benningiem, dotychczasowym menedżerem generalnym, włodarze Canucks musieli poszukać nowej osoby na to stanowisko. Ich wybór padł na Jima Rutherforda, który był wieloletnim sternikiem Carolina Hurricanes i Pittsburgh Penguins. 72-latek został prezesem klubu, a tymczasowo będzie pełnił obowiązki menedżera generalnego.

Pół tysiąca zwycięstw Fleury’ego…

Kariera Marca-André Fleury’ego bez wątpienia daje mu pewne miejsce w Hockey Hall of Fame. Kanadyjski golkiper ostatnio dołączył do elitarnego grona, które liczy zaledwie trzy osoby. Mowa tu o bramkarzach NHL, którzy w swej karierze na taflach najlepszej ligi świata zanotowali co najmniej 500 zwycięstw. Obok Fleury’ego, dokonać tego udało się jeszcze jedynie Martinowi Brodeurowi (691) oraz Patrickowi Roy (551).

„Flower” zapisał przy swym nazwisku 500. wygraną w czwartkowym meczu z Montreal Canadiens. Co ciekawe, sięgnął po nią w swych rodzinnych stronach.

 

… i czterysta wygranych Coopera

Jon Cooper poprowadził Tampa Bay Lightning do zwycięstwa z Toronto Maple Leafs, co było dla niego zarazem 400. wygraną w NHL. Potrzebował do tego zaledwie 659 meczów, co jest absolutnym rekordem. Przeskoczył na tej pozycji Bruce’a Boudreau, który, tak jak wspominaliśmy wyżej, został nowym trenerem Canucks.

 

Szczególny gol Toewsa

Ostatnie miesiące nie były szczególnie łatwe dla Jonathana Toewsa. Spisał on całkowicie na straty, gdyż zmagał się z chronicznym stanem zapalnym. W trwającej kampanii na pierwsze trafienie czekał do wyżej wspomnianego meczu z Canadiens. Było to dla niego pierwsze trafienie od sierpnia 2020 roku, kiedy to wpisał się na listę strzelców w trakcie play-offów.

Chára wciąż ma krzepę

Na zakończenie, bójka Zdena CháryJakowem Treninem, jaka miała miejsce w meczu New York Islanders z Nashville Predators. Choć wszystko wskazuje na to, iż legendarny słowacki defensor rozgrywa swój ostatni sezon na taflach NHL, wciąż dysponuje on niemałą siłą. Po starciu z gigantem z Trenczyna, Trenin wyglądał, jakby właśnie stoczył pojedynek z zawodowym bokserem wagi superciężkiej. 

 

Najnowsze artykuły

NHL: Pittsburgh pewnie wygrywa. “Capitals” bezradne u siebie

Jan Stepiczew

NHL: Grad bramek w Vancouver. Wysoka porażka Edmonton

Jan Stepiczew

Wystartował sezon w NHL. Niespodzianka w Pittsburghu, “Jastrzębie” wygrywają

Jan Stepiczew

Skomentuj