zklepy.pl
Image default

Zła seria przerwana! JKH GKS Jastrzębie wygrał w Krakowie

JKH GKS Jastrzębie wygrał w Krakowie z Cracovią 2:1. Jastrzębianie przerwali serię czterech porażek z rzędu. Złotego gola w dogrywce na wagę dwóch “oczek” zdobył Filip Starzyński.

Spotkanie w Krakowie odbywało się w cieniu tragedii, która dotknęła prezesa i właściciela Comarch Cracovii, Janusza Filipiaka, który w ciężkim stanie trafił do szpitala. Premierowa tercja nie przyniosła otwarcia rezultatu, choć obie ekipy miały ku temu kilka dogodnych okazji. Nie były one jednak efektem składnej gry, a przypadku, czy szczęśliwego trafu.

Dopiero w drugiej partii krążek znalazł drogę do siatki. Adam Raška zdecydował się na uderzenie tuż po wznowieniu, czym zaskoczył Macieja Miarkę. To trafienie pobudziło miejscowych, którzy zaczęli grać ofensywniej i odważniej. Ich zapędy przerwało podwójne osłabienie, ale JKH zagrało tę przewagę fatalnie i nie zdołało wyrównać.

Na lodowisku w Krakowie nie brakowało ostrej walki, ale i przekraczania przepisów. To wszystko dawało efekt niezbyt płynnego meczu. Z kolei dogodnych okazji bramkowych było, jak na lekarstwo. Dramaturgii temu spotkaniu dodało jednak trafienie z 42. minuty, gdy wydawało się, że niegroźna wrzutka Marcina Kolusza znalazła drogę do siatki.

Później kibice obserwowali jednak festiwal indolencji z obu stron. Zarówno Cracovii, jak i JKH kompletnie nie wychodziła gra w przewadze, a okazji do gry w większym składzie liczebnym przez jedną z ekip było bez liku. Wynik nie zmienił się do 60. minuty i niezbędna była dogrywka. W niej złotego gola zdobył Filip Starzyński, który dobił krążek po wrzutce Olliego-Petteriego Viinikainena.

Comarch Cracovia – JKH GKS Jastrzębie 1:2 (0:0, 1:0, 0:1, d. 0:1)
1:0 – Adam Raška – Aleš Ježek (22:04),
1:1 – Marcin Kolusz – Tuukka Rajamäki (41:05),
1:2 – Filip Starzyński – Olli-Petteri Viinikainen, Arkadiusz Kostek (62:57, 3/3).

Cracovia: Krasanovský – Ježek, Žůrek; Látal, Raška, Vildumetz – Younan, Krenželok; Lundgren, Berling, Sawicki – Motloch, Kunst; Kasperlik, Bezwiński, Brynkus – Kapica, Bieniek, Sterbenz, Wróbel, Mocarski.
Trener: Rudolf Roháček

JKH: Miarka – Kostek, Wajda; R. Nalewajka, Starzyński, Jarosz – Viinikainen, Bagin; Pelaczyk, Špirko, Rajamäki – Górny, Martiška; Bernhards, Arrak, Paś – Kolusz, Kamienieu; Freidenfelds, Kiełbicki, Zając.
Trener: Róbert Kaláber.

Najnowsze artykuły

Re-Plast Unia Oświęcim mistrzem Polski! Powrót na tron po 20 latach

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia wróciła do gry! Będzie siódmy mecz

Mikołaj Pachniewski

Zabójcze przewagi! GieKSa lepsza w samej końcówce dogrywki

Redakcja

Skomentuj