Znajdziesz nas też tutaj:

NHL

Zmarł Eugene Melnyk – właściciel Ottawa Senators

W wieku 62 lat zmarł Eugene Melnyk – właściciel Ottawa Senators. Kanadyjski biznesmen odszedł po długiej chorobie. Pod jego pieczą „Senatorzy” wystąpili w finale Pucharu Stanleya (2007) oraz finale Konferencji Wschodniej (2017).

Ze stolicy Kanady napłynęły dziś smutne wieści. W wieku 62 lat zmarł Eugene Melnyk, właściciel Ottawa Senators, o czym poinformował jego klub. Jak czytamy w oświadczeniu, zmarł on po długiej chorobie, choć nie ujawniono przypadłości, na jaką cierpiał Melnyk. Nie bez wpływu na jego zdrowie pozostał jednak przeszczep wątroby, jakiemu poddał się w 2015 roku.

Założyciel firmy farmaceutycznej Biovail Corporation został właścicielem Ottawa Senators w 2003 roku. Już cztery lata później jego ekipa zameldowała się w finale Pucharu Stanleya, gdzie musiała uznać wyższość Anaheim Ducks (1-4). W 2017 roku zaszła ona z kolei do finału Konferencji Wschodniej (przegranego 3-4 z Pittsburgh Penguins). Ostatnie lata nie były jednak sielanką dla kibiców „Senatorów”. Choć Melnyk bez wątpienia uratował klub przed upadkiem, jego ostatnie działania nie zaskarbiły mu sympatii fanów. Ottawa Senators przestali być groźnym pretendentem do walki o Puchar Stanleya, co było związane z odejściem wielu kluczowych zawodników. Jako przyczynę ich odejścia podawano niejednokrotnie względy finansowe. Animozje kibiców ze zmarłym właścicielem pogłębiły się, kiedy w 2017 roku Melnyk rozważał publicznie relokację drużyny.

Przedsiębiorca rodem z Toronto był także właścicielem filialnego klubu stołecznej ekipy – Belleville Senators. Wcześniej posiadał również juniorską drużynę z OHL – Toronto St. Michael’s Majors. W ostatnich miesiącach sporo spekulowało się o stanie zdrowia Kanadyjczyka o ukraińskich korzeniach. Choć on sam nie stronił od udziału w konferencjach, w ostatnim czasie usunął się w cień.

Kondolencje napłynęły do stolicy Kanady z wielu stron. Swe wyrazy żalu wyraził już sternik NHL – Gary Bettman. Kapitan Senators – Brady Tkachuk – podkreślił na Twitterze, iż Melnyk stworzył mu, a także byłym i obecnym kolegom z drużyny szansę na spełnienie swoich marzeń.

– Pan Melnyk umożliwił mi, moim kolegom z drużyny oraz wielu zawodnikom „Sens” spełnienie naszych marzeń. Cała społeczność Ottawy będzie za tobą tęsknić. Składam kondolencje twojej rodzinie – czytamy w komunikacie Tkachuka.

 

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły