zklepy.pl
Image default

Zmarł Walentin Rodionow

W wieku zaledwie 16 lat zmarł Walentin Rodionow, zawodnik młodzieżowej ekipy Dynama Moskwa, występującej na co dzień w rosyjskiej MHL. Młody hokeista zasłabł 21 listopada w pojedynku z CSKA Moskwa. Niestety, dziś potwierdzono informację o jego śmierci.

W trakcie spotkania dwóch moskiewskich ekip: Dynama oraz CSKA, świeżo po zjechaniu do boksu swojej drużyny, przytomność stracił 16-letni Walentin Rodionow. Czym prędzej ratownicy medyczni ruszyli do udzielenia mu pierwszej pomocy, rozpoczynając walkę o jego życie. Stan 16-latka był na tyle poważny, iż niezbędna okazała się być hospitalizacja. Przetransportowano go do moskiewskiego szpitala, gdzie przeszedł operację. Niestety, mimo starań lekarzy, nie udało się uratować życia młodego hokeisty, który dziś zmarł.

Rodionow wystąpił w tym sezonie w 10 spotkaniach Dynama na taflach Młodzieżowej Hokejowej Ligi, gdzie nie wykazywał wcześniej żadnych problemów zdrowotnych. Śmierć 16-latka dotknęła boleśnie rosyjskie kluby, które ślą kondolencje do Moskwy. Rozpoczęcie się meczów jutrzejszej kolejki KHL zostanie poprzedzone minutą ciszy ku uczczeniu jego pamięci.

Najnowsze artykuły

Mistrzowie Polski wygrali w Cortinie mimo porażki z Herning Blue Fox

Mikołaj Pachniewski

GKS Katowice z pierwszym zwycięstwem. Cztery gole Pasiuta

Mikołaj Pachniewski

MŚ Elity: Kanada triumfuje! Łotysze z historycznym medalem

Mateusz Pawlik

Skomentuj