zklepy.pl
Image default

Znamy nowego trenera GKS-u Katowice! Powrót byłego selekcjonera

Potwierdziły się nasze informacje, które opisywaliśmy już kilka dni temu. Stery GKS-u Katowice przejął szkoleniowiec doskonale znany przy Korfantego 35.

Jacek Płachta związał się z katowicką GieKSą dwuletnim kontraktem. Szkoleniowiec prowadził już katowiczan w kampanii 2016/2017, a wcześniej również i w sezonie 2012/2013 oraz rozgrywkach 2010/2011, gdy występowali oni jeszcze na drugim poziomie rozgrywkowym. Następnie kontynuował on swoją trenerską karierę w Niemczech, gdzie odpowiadał za wyniki hokeistów Eispiraten Crimmitschau (DEL2) oraz Crocodiles Hamburg (Oberliga – trzeci szczebel ligowy).

W sekcji hokeja chcemy wprowadzić więcej stabilizacji i rozpocząć proces budowy drużyny nie tylko na jeden sezon, ale na dłuższą perspektywę. W naszej ocenie najlepszym kandydatem do tego zadania jest człowiek, który GieKSę ma sercu i jest z Klubem związany emocjonalnie, czyli Jacek Płachta. Oczywiście za tymi argumentami idzie także duże doświadczenie, styl pracy z drużyną oraz dyscyplina. Trener Płachta doskonale zna polskie środowisko hokejowe oraz ma szerokie kontakty poza granicami kraju. Bardzo się cieszymy iż udało nam się sprowadzić do Klubu ponownie wychowanka GKS-u. Trener ma nasze pełne zaufanie – mówi Roch Bogłowski, dyrektor sekcji hokeja GKS-u.

W CV Płachty znajdziemy również pracę w roli selekcjonera reprezentacji Polski (2014 – 2017) oraz epizody w GKS-ie Tychy i KTH Krynica.

– Bardzo się cieszę, że znowu mogę wrócić do mojego Klubu. Wychowałem się w Katowicach i zawsze łatwiej wraca się do miejsc, w których się wszystkich zna i gdzie jest dobry klimat do pracy. Spotkałem w GKS-ie wielu fantastycznych ludzi, więc te decyzje związane z GieKSą zawsze były dla mnie łatwiejsze. Rozmawiałem z wieloma osobami, które mają konkretny plan na to, jak konsekwentnie budować drużynę. Mam same dobre odczucia związane z tym, co przed nami. Chcemy się wspólnie rozwijać, a to jest dla mnie bardzo ważne i na pewno pomogło mi podjąć decyzję o powrocie – to natomiast słowa samego trenera.

 

 

Grafika i wypowiedzi: hokej.gkskatowice.eu.

Najnowsze artykuły

Dziś poznamy mistrza Polski? Sprawdzian kadry w Krynicy-Zdroju [WIDEO]

Mikołaj Pachniewski

Zabójcze przewagi! GieKSa lepsza w samej końcówce dogrywki

Redakcja

Rewolucja w Comarch Cracovii! Rudolf Roháček nie będzie już trenerem

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj