Zwycięska dogrywka JKH! Ryzykowny manewr przyniósł dwa punkty

JKH GKS Jastrzębie zwyciężył dziś w Katowicach 2:1 po dogrywce z GieKSą. Trener Róbert Kaláber zdecydował się na ryzykowny manewr, ściągając bramkarza w doliczonym czasie gry. Przyniósł on wymierny efekt w postaci złotego trafienia Dominika Pasia.

GKS Katowice wciąż poszukuje formy w starciu z ekipami z czołówki, a play-offy już za pasem. W ocenie aktualnej formy katowiczan na pewno nie pomogła ich ostatnia porażka z Comarch Cracovią (1:4) oraz zwycięstwo (4:1). Mecz z JKH GKS-em Jastrzębie miał nam dać lepszy pogląd na obecną dyspozycję GieKSy.

W pierwszej tercji obejrzeliśmy zaledwie jedno trafienie. Zapisał je na swym koncie były hokeista GKS-u Katowice – Tuukka Rajamäki – który po wygranym przez Dominika Pasia wznowieniu pokonał Johna Murraya.

Po nieszczególnie porywającej pierwszej odsłonie gry liczyliśmy na więcej emocji w drugiej tercji. Ta również nie przyniosła jednak widowiska wysokich lotów. Kibice gospodarzy mieli jednak powody do zadowolenia. W 29. minucie po strzale Aleksiego Varttinena Bence Bálizs „wypluł” krążek, a ze skuteczną dobitką zdążył Teemu Pulkkinen.

Szala zwycięstwa nie została przechylona także w ostatnich 20 minutach gry, wobec czego niezbędna była dogrywka. Jastrzębianie mający w pamięci ostatnie porażki po rzutach karnych chcieli rozstrzygnąć ją jak najszybciej na swą korzyść. Udało im się to, kiedy Róbert Kaláber na niespełna dwie minuty przed zakończeniem spotkania ściągnął do boksu bramkarza. Kilka chwil później Dominik Paś zamknął to spotkanie strzałem na krótszy słupek.

GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 1:2 (0:1, 1:0, 0:0, 0:1 d.)
0:1 – Tuukka RajamäkiDominik Paś (13:25),
1:1 – Teemu PulkkinenAleksi Varttinen, Mateusz Bepierszcz (28:56),
1:2 – Dominik Paś (63:42).

GKS Katowice: Murray – RompkowskiKruczekFraszkoPasiutMagee –VarttinenWanackiŠimekMontoHitosato – KoluszWajdaBepierszczPulkkinenKrężołek –MaciaśMrugała; CiepielewskiSmal, Lebek.
Trener: Jacek Płachta.

JKH GKS: Bálizs – ViinikainenKostekUrbanowiczPaśRajamäki –HorzelskiJansonsHuhdanpääMikyskaŠvec ŠevčenkoKamienieuKaleinikovasFreidenfeldsSiņegubovs – GórnyR. NalewajkaJaroszŁ. Nalewajka.
Trener: Róbert Kaláber.