zklepy.pl
Image default

Zygmunt na dłużej w Litvínovie. Roczna umowa 21-letniego Polaka

Paweł Zygmunt podpisał nową umowę z HC VERVA Litvínov. 21-letni kryniczanin rozpocznie zatem już trzeci sezon w ekipie z kraju usteckiego.

Ze sporym przekonaniem można stwierdzić, iż miniona kampania była dla Pawła Zygmunta przełomowym okresem, jeżeli chodzi o jego ambicje zaistnienia w czeskiej ekstralidze. Były napastnik Comarch Cracovii rozegrał bowiem pierwszy pełny sezon na najwyższym szczeblu rozgrywkowym naszych południowych sąsiadów. W 52 spotkaniach zapisał na swym koncie 10 punktów za 6 bramek i 4 asysty. Do tego wystąpił w 3 meczach rundy kwalifikacyjnej do fazy play-off, nie zanotował tam jednak ani jednego „oczka”, a HC Litvínov okazał się być gorszy od HK Mountfield.

Spore oczekiwania z jego osobą wiąże Pavel Hynek, dyrektor sportowy klubu:

Paweł swymi występami udowodnił, że zasługuje na nową umowę. To młody zawodnik i cieszymy się, że będziemy kontynuowali naszą współpracę. Wierzymy, że wciąż będzie rozwijał się zgodnie ze swoim potencjałem.

Pracowitość i chęć rozwoju Zygmunta znalazła również uznanie w oczach trenera Vladimíra Országha:

Paweł to zawodnik, który pracuje nad sobą każdego dnia. Ostatni sezon był dla niego przełomowy, ponieważ wywalczył sobie więcej czasu na lodzie. Pierwsza połowa roku była w jego wykonaniu bardzo dobra. To młody gracz, z którym wiążemy spore oczekiwania w obliczu przyszłości klubu.

Hokeista urodzony w Krynicy-Zdroju w czasie Pucharu Trójmorza jasno zasygnalizował, że chce odgrywać również ważną rolę w reprezentacji narodowej. W 3 spotkaniach rozegranych w ramach tego towarzyskiego turnieju zanotował 5 punktów, zdobywając 4 bramki i 1 asystę.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Polacy na taki mecz czekali 32 lata. W piątek starcie z USA

Mikołaj Pachniewski

Tomáš Tatar: Polacy postawili trudne warunki. Trzymam za nich kciuki

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj