Dwa gole Zygmunta. Przełamał serię 14 meczów bez punktów [WIDEO]

Paweł Zygmunt przerwał serię 14 meczów bez punktów w czeskiej ekstralidze. Dziś Polak strzelił dwa gole dla HC Verva Litvinov w wyjazdowym meczu z HC Vitkovice.

Polak otworzył wynik spotkania w 17. minucie spotkania, gdy zmienił kierunek lotu krążka po uderzeniu Patrika Demela. Zygmunt zamknął też mecz, bo ustalił wynik na 1:6 w 57. minucie. Reprezentant Polski sprytnie wyłuskał krążek i nie zastanawiając się uderzył w samo okienko.

Pierwszy gol Pawła Zygmunta

Drugi gol Pawła Zygmunta

Drużyna z Litvinova przełamała serię dwóch porażek z rzędu i pokonała piąty zespół czeskiej ekstraligi. To oznacza dla Vervy awans na 11. miejsce, bowiem wyprzedziła ona HC Ołomuniec. Przyjezdni przez cały mecz byli stroną dominującą i zasłużenie wygrali w Ostravar Arenie. Hat trickiem popisał się Petr Straka.

Najbardziej efektowana była trzecia tercja, w której padło pięć bramek. Cztery z nich zdobyli przyjezdni, czym przypieczętowali zwycięstwo. Po dwóch tercjach prowadzili bowiem 2:0.

Dla Zygmunta był to pierwszy mecz w historii występów w Tipsport Extralidze, w którym zdobył dwa gole w czasie jednego meczu. Polak rozegrał zaledwie 9 minut i 47 sekund. W tym czasie oddał dwa celne strzały na bramkę i oba zamienił na gole.

HC Vitkovice Ridera – HC Verva Litvinov 1:6 (0:1, 0:1, 1:4)
0:1 – Zygmunt – Demel, Berka (16:53),
0:2 – Straka – Balinskis, Hübl (37:13),
0:3 – Straka – Berka (44:19),
0:4 – Strejček – Jicha (49:31),
0:5 – Straka – Hübl, Fronk (52:44),
1:5 – Hruška – Lakatoš, Bernovský (53:53, 5/4),
1:6 – Zygmunt (56:16).