zklepy.pl

Krzysztof Maciaś wybrany do najlepszej ligi juniorskiej świata!

Krzysztof Maciaś został wybrany w pierwszej rundzie draftu z numerem 15 do Canadian Hockey League zrzeszającą OHL (Ontario Hockey League), WHL (Western Hockey League) oraz QMJHL (Quebec Major Junior Hockey League). W następnym sezonie zagra w drużynie Prince Albert Raiders, która w przeszłości wypuściła do NHL naprawdę uznanych zawodników.

Poprzedni sezon dla Krzysztofa Maciasia można nazwać wręcz przełomowym. Był najlepiej punktującym zawodnikiem ekipy HC Vítkovice U20. W 46 meczach zanotował 54 punkty za 29 goli i 25 asyst. Ponadto zadebiutował też w seniorskiej drużynie na poziomie czeskiej ekstraligi. W swoim debiucie zdobył nawet bramkę. Na koniec sezonu, przeniósł się na drugi szczebel rozgrywkowy do Draci Šumperk. Tam rozegrał trzy mecze.

Wszystko wskazywało na to, że kolejny sezon wychowanek nowotarskiego Podhala spędzi właśnie w klubie z Ostrawy. Dziś jednak okazało się, że został wybrany w pierwszej rundzie draftu z numerem 15, do najlepszej juniorskiej ligi świata – CHL (Canadian Hockey League), a konkretnie do WHL, która należy do konglomeratu wspomnianej wcześniej ligi. Będzie występował w drużynie Prince Albert Raiders. Ta ekipa wypuściła do NHL takich zawodników jak: Mike Modano, Scott Hartnell, Leon Draisaitl czy Josh Morrissey.

Warto też wspomnieć, że Maciaś będzie piątym zawodnikiem, który zagra na poziomie CHL. Wcześniej grali tam: Alan Łyszczarczyk, Marcin Kolusz, Adam Borzęcki i Krzysztof Secemski.

Najnowsze artykuły

Wychowanek Podhala zachwyca! Ma szansę zadebiutować w lidze słowackiej

Jan Stepiczew

Gabriel Wsół zadebiutował w juniorskiej lidze w Szwajcarii, zyskał potężnego agenta

Mikołaj Pachniewski

Jakub Ślusarczyk zagra w Chance Lidze

Mikołaj Pachniewski

Zostaw komentarz