zklepy.pl
Image default

Reprezentacja Polski i Mistrzostwa Świata Elity w Polsat Sport!

Polsat Sport nabył prawa do transmisji Mistrzostw Świata Elity do 2029 roku! Pierwszą imprezą transitowaną w ramach tej umowy będzie czempionat w Ostrawie i Pradze, w którym udział weźmie reprezentacja Polski.

W poprzednich latach kibice hokejowej reprezentacji Polski mieli okazję oglądać zmagania biało-czerwonych na Mistrzostwach Świata w TVP Sport. Telewizja Polska posiadała również prawa do transmisji meczów najwyższego szczebla. Umowa wygasa jednak w tym roku, a Mistrzostwa Świata w Rydze i Tampere będą pożegnaniem TVP z Elitą co najmniej do 2029 roku. Na taki okres zawiązano bowiem umowę z Polsat Sport.

W Polsacie Sport od zawsze stawiamy na wielkie turnieje i transmisje z udziałem polskich sportowców. Szczególnie cieszymy się, gdy te dwa aspekty udaje się połączyć. I tak właśnie jest w przypadku świeżo wywalczonego przez Biało-Czerwonych awansu do hokejowej elity. Prace nad pozyskaniem praw do Mistrzostw Świata IIHF w latach 2024 – 2029 rozpoczęliśmy jakiś czas temu. Fakt, że już w pierwszej transmitowanej przez nas edycji wystąpi reprezentacja Polski, traktujemy jako dobry prognostyk dla całej wieloletniej umowy i będziemy trzymać kciuki za to, by Biało-Czerwoni rywalizowali z elitą co roku – powiedział Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat.

Telewizja Polsat widzi marketingową szansę w awansie podopiecznych Róberta Kalábera do Elity. To nie pierwsza jej styczność z hokejem: od 2019 roku na jej antenie możemy oglądać bowiem Champions Hockey League, transmitowane są również spotkania rozgrywane w ramach Pucharu Spenglera.

Najnowsze artykuły

Czesko-szwajcarski finał! Szwedzi i Kanadyjczycy muszą obejść się ze smakiem

Redakcja

O powrót do elity w Rumunii! Zagramy w Sepsi Aréna 

Mikołaj Pachniewski

Kres pięknej przygody. Polska gorsza od Kazachstanu, żegnamy się z Elitą

Kacper Tomasz Langowski

Skomentuj