zklepy.pl
Image default

Czas pożegnań. Powrót kapitana?

Choć wobec Zagłębia Sosnowiec nie żywiono w poprzednim sezonie przesadnie wygórowanych oczekiwań, ich kibice z pewnością liczyli na udaną walkę o czołową ósemkę. Sosnowiczanie zostali jednak szybko zdystansowani przez STS Sanok, a ich pozycji nie poprawił nawet wschodni zaciąg. Dziś wydano oficjalny komunikat, w którym pożegnano część zawodników, którzy występowali ostatnio przy Zamkowej.

Ale po kolei. Łukasz Rutkowski, który oprócz zawodowego uprawiania hokeja od czterech lat prowadzi młodzieżowe zespoły Zagłębia, postanowił się teraz w pełni skupić na pracy szkoleniowej. Na swym koncie ma już pierwsze sukcesy wywalczone z drużyną mikrusów.

Swe priorytety zmienił również Adam Jaskólski. Nie wiesza jednak łyżew na kołku. Mimo iż postanowił poświęcić się pracy zawodowej, to wciąż będzie występował w zespole MHL. Podobnie wygląda sytuacja Andrzeja Stojka, którego także nie ujrzymy już w ekstraligowym teamie.

Definitywnie z Sosnowcem żegna się również Tomasz Kulas oraz czwórka obcokrajowców: Aleksandr Rodionow (związał się już z CSK WWS Samara), Imants Ļeščovs, Magnuss Jākobsons oraz Iwan Rybczik.

Dobrą wiadomość dla kibiców Zagłębia może stanowić natomiast planowany powrót Dominika Nahunki, który opuścił swój macierzysty klub na rzecz GKS-u Katowice. Obydwie strony już wkrótce mają zasiąść do rozmów na temat ponownej współpracy.

Najnowsze artykuły

Oświadczenie dotyczące artykułu pt. Bandycka Marma Ciarko STS Sanok „Wygląda jakby to Aittola kazał im polować na rywali”

admin

Króki romans Luoto z Podhalem. Fin nie jest już zawodnikiem “Szarotek”

Mikołaj Pachniewski

Posiłki ze Znojma. Marek Špaček nowym zawodnikiem Cracovii

Kacper Tomasz Langowski

Zostaw komentarz