Frydecko-Mistecki walec. Gol Komorskiego, asysta Łyszczarczyka!

HC Frydek-Mistek pokonał Draci Pars Šumperk 3:2 i awansował na szóste miejsce w ligowej tabeli. Dla „Rysów” była to już szósta wygrana z rzędu!

„Rysie” po pięciu zwycięstwach z rzędu podejmowały we własnej hali sąsiada z tabeli Draci Pars Šumperk. Wynik otworzyli przyjezdni, ale niecałe dwie minuty później do remisu doprowadził Filip Komorski. Polak dostał świetne podanie wzdłuż bramki od Davida Klimšy  i pokonał bramkarza rywali. Drugą asystę przy tym trafieniu zaliczył Alan Łyszczarczyk.

Kolejne dwie bramki padły łupem Vita Christova – kapitana HC Frydek-Mistek. Kontaktową bramkę dla przyjezdnych zdobył Daniel Vachutka, ale to było wszystko, na co było stać „Smoki”. W trzeciej tercji znakomitą okazję do zdobycia bramki miał Alan Łyszczarczyk, ale Polak nie zdołał wymanewrować Vojtecha Mokrego.

Rekordową liczbę minut rozegrał dziś Alan Łyszczarczyk. Polak był obecny na lodzie przez 20:14 minut. Oddał w tym czasie dwa strzały na bramkę. Komorski zagrał 17 minut i 31 sekund. Wychowanek Legii Warszawa jedyny strzał na bramkę zamienił na gola, wygrał 4 z 11 wznowień. Bartosz Ciura był obecny na lodzie przez 16 minut i 42 sekundy. W klasyfikacji plus/minus wypadł na -1.

Dla Frydka-Mistka było to już szóste zwycięstwo z rzędu, które pozwoliło ekipie Polaków awansować na szóste miejsce w tabeli!

HC Frydek-Mistek – Draci Pars Šumperk 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
0:1 – Kindl – Žálčík (15:29),
1:1 – Komorski  – Klimša, Łyszczarczyk (17:16),
2:1 – Christov – Ogurcow (19:47),
3:1 – Christov – Klimša, Bartoš (28:01, 5/4),
3:2 – Vachutka (34:53).