zklepy.pl
Image default

Fučík z nową umową! Zostanie w Tychach na kolejne dwa lata

Tomáš Fučík związał się z tyskim klubem na dłużej. Czeski golkiper będzie reprezentował tyskie barwy przynajmniej przez kolejne dwa lata.

Golkiper GKS-u Tychy, dołączył do klubu z “piwnego miasta” 14 grudnia 2021 roku przychodząc z AZ Hawierzów. Pierwszy sezon miał przeciętny. Dobre występy przeplatał z tymi gorszymi. Obecna kampania w jego wykonaniu jest już znacznie lepsza i wyrósł na lidera swojej drużyny. Jest też uważany za najlepszego bramkarza naszej ligi.

Tomáš Fučík w tym sezonie rozegrał 28 spotkań. Jego skuteczność interwencji wynosi 94.15%, a średnio na mecz puszcza 1.88 bramki. Zachował też dwa czyste konta.

W swoim CV ma też występy w JKH GKS-ie Jastrzębie, a także Lotosie PKH Gdańsk. Od kilku lat jest przymierzany do reprezentacji Polski. Na drodze ku temu stoją jednak formalności, o czym mówił w wywiadzie z naszym portalem.

Z tyskim klubem związał się nową umową na kolejne dwa lata. Jest to wyraźny sygnał wysłany przez włodarzy GKS-u, że myślą już o budowie zespołu na kolejne sezony.

Najnowsze artykuły

KH Energa Toruń pozyskała słowackiego napastnika. To były młodzieżowy reprezentant

Mikołaj Pachniewski

Kto trenerem Podhala? Jedno nazwisko w orbicie zainteresowań

admin

Zastępstwo za Koptę! Doświadczony reprezentant Słowacji wzmocnił JKH

Kacper Tomasz Langowski

Zostaw komentarz