zklepy.pl

Kolejni zawodnicy z umową w Sosnowcu

Włodarze Zagłębia Sosnowiec nie zwalniają tempa. W szybkim tempie budują skład na przyszły sezon. W ostatnich godzinach ogłosili, że w klubie pozostanie dwóch zawodników. Chodzi tu mianowicie o Nikitę Bucenko oraz Kamila Sikorę.

Nikita Bucenko pierwszy sezon na polskich taflach spędził w barwach Polonii Bytom. Był to wówczas sezon 2014/2015. Po wyprowadzce z Bytomia wrócił do ojczyzny i w sezonie 2018/2019 znów pojawił się jako zawodnik Polskiej Hokej Ligi. Tym razem jednak jego pracodawcą zostało Zagłębie Sosnowiec. Następnie jednak znów wrócił na Ukrainę, ale włodarze sosnowieckiego klubu po dwóch sezonach zdecydowali się ściągnąć zawodnika do siebie. W sumie w barwach Zagłębia spędził już cztery sezony.

W zeszłym sezonie wystąpił w 42 spotkaniach. Zdobył też 12 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej. Zdobył bowiem 6 bramek i zanotował 6 asyst.

Kolejnym zawodnikiem, który zdecydował się pozostać w zespole Zagłębia jest Kamil Sikora. Napastnik ten, dojrzewał jako hokeista za naszą południową granicą, w młodzieżowych ligach czeskich. Na polskich taflach, na poziomie seniorskim zadebiutował w sezonie 2015/2016. W swojej karierze, oprócz Zagłębia, reprezentował też barwy Orlika Opole, GKS-u Katowice oraz Polonii Bytom.

Miniona kampania w jego wykonaniu była dość przeciętna, jednak w jednym aspekcie pobił swój personalny rekord. Spędził bowiem aż 69 minut na ławce kar. Dokonał tego w 41 meczów. Zdobył w nich cztery bramki, a ponadto trzy razy asystował.

Transfery PHL 2023/2024.

Najnowsze artykuły

Kolejne odejście z Sanoka. Salama przeprowadzi się na Wyspy Brytyjskie

admin

Kaláber 2027

admin

Ostatni dzień okienka transferowego. Rozbiór Sanoka

Redakcja

Zostaw komentarz