zklepy.pl

Kolejny wychowanek wrócił pod Tatry! To uzdolniony defensor

Podhale Nowy Targ – przynajmniej na papierze – zalicza odrodzenie niczym feniks z popiołów. Na powrót do macierzy zdecydował się kolejny wychowanek „Szarotek”. Mowa tu o 19-letnim defensorze Jakubie Michalskim.

Ostatnie ruchy transferowe mogą stanowić powód do radości dla kibiców Podhala Nowy Targ. Budzące podziw wzmocnienia każą nam zakładać, iż ekipa spod Tatr nie będzie skazana na pożarcie i śmiało może pokrzyżować szyki ligowej czołówce.

Do Damiana Kapicy, Patryka Wronki i spółki dołączył kolejny wychowanek, który zdecydował się na powrót do macierzy. Mowa tu o Jakubie Michalskim, który debiutował w pierwszej drużynie „Szarotek” w sezonie 2021/2022 pod wodzą Andrieja Gusowa.

Zadecydowała przede wszystkim drużyna. Po ostatnich sezonach na Podhalu wreszcie szykuje się dobra drużyna, która ma cel, a to jest najważniejsze. Kibice w Nowym Targu zasługują na dobrą ekipę, a klub z taką historią stać na powrót do walki o najwyższe cele. Mam nadzieję że dla klubu, zawodników i kibiców z Nowego Targu będzie wspaniały sezon. Tego sobie wszyscy życzmy.

Jakub Michalski o powrocie do Podhala.

Rodowity nowotarżanin, prywatnie młodszy brat Mateusza – napastnika GKS-u Katowice, należał do jednych z najmłodszych zawodników w całych rozgrywkach i skorzystał z okazji zagranicznego wyjazdu po pomyślnych testach w szwedzkim Strömsbro IF. Poprzednią kampanię spędził z kolei w Finlandii w szeregach Jokipojatu.

Na pewno Szwecja i Finlandia różniły się od siebie znacznie. W Szwecji grałem juniorski hokej, trenerzy dużo zwracali uwagę na indywidualności, abyśmy podnosili umiejętności. W Finlandii trenowałem z seniorami praktycznie cały sezon. Grałem jednak w kategorii U20, która bardziej przypomina tam już seniorki hokej. Miałem od kogo się uczyć i podpatrywać to, co najlepsze. Myślę, że jestem teraz całkiem innym zawodnikiem niż przed dwoma sezonami. Jeden z moich kolegów z drużyny będzie grał w Katowicach [Santeri Koponen – dop. red.], drugi w Sanoku [Aatu Luusuaniemi – dop. red.] – taka ciekawostka

19-latek o swoim zagranicznym pobycie.

Zestawienie transferowe PHL 2023/2024.

Najnowsze artykuły

Kolejne odejście z Sanoka. Salama przeprowadzi się na Wyspy Brytyjskie

admin

Kaláber 2027

admin

Ostatni dzień okienka transferowego. Rozbiór Sanoka

Redakcja

Zostaw komentarz