Mistrzostwo Łyszczarczyka! Fort Wayne Komets zdobywa Puchar Kelly’ego!

Zespół Fort Wayne Komets wygrał z South Carolina Stingrays 2:1 w czwartym, decydującym meczu finałowej serii. Alan Łyszczarczyk miał spory wkład w końcowy triumf, ponieważ przy zwycięskim golu zaliczył asystę drugiego stopnia.

Bramki padały tylko w drugiej tercji. Wynik otworzył Stephen Harper, który okazał się być MVP całej serii play-off. Kanadyjczyk podwyższył prowadzenie siedem minut później. Przy drugim golu, asystę zaliczył Alan Łyszczarczyk, dla którego był to jedenasty punkt w całych playoffach, a czwarty w finale.

Warto dodać, że polski napastnik punktował w siedmiu meczach z rzędu. Ponadto, dla Łyszczarczyka był to 86. mecz w sezonie, co jest jednym z najwyższych wyników na świecie. W ECHL, grał w sezonie zasadniczym dla Orlando Solar Bears, Tulsa Oilers i Fort Wayne Komets, gdzie rozegrał łącznie 50 spotkań.

Reprezentant Polski wystąpił też w PHL w barwach Tauron Podhala Nowy Targ, w których rozegrał 23 mecze.

Ostatni mecz finałowy z wysokości trybun oglądało aż 10477 kibiców!